а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Новини

25-3012 Кабмін збільшив розміри збитків за шкоду довкіллю, здійснену на територіях природно-заповідного фонду

Кабінет Міністрів України прийняв нову редакцію Постанови «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», якою збільшив розміри в середньому у 25-30 разів. Детальне роз’яснення цих змін та чому вони були прийняті, наведено в новині на сайті Міндовкілля. ЕПЛ, в цілому, підтримує таке збільшення розмірів збитків за порушення законодавства…

image170119 Тварини – не просто речі!

Продовжуємо серію статей про висновки першого екологічного рішення Великої Палати Верховного Суду у справі ЕПЛ проти ТзОВ “Аквадельф”. Тварини є об’єктом права власності народу України на природні ресурси, що визначає особливий порядок їхнього використання за плату – стверджує постанова суду. Чи означає це, що тварини перестають бути просто речами у розумінні цивільного законодавства? Так, це…

Верховний Суд визначив підсудність

Ще один з висновків Великої Палати Верховного Суду – спори, у яких громадська організація заміняє орган державної влади підсудні адміністративним судам.1 Велика Палата ВС визначила, що Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”, як недержавна організація, має право звертатися до суду з метою усунення порушень вимог екологічного законодавства. Водночас, оскільки зверненням із таким позовом ЕПЛ фактично замінює органи…

image160119 Хто головний контролер державних інституцій?

Один з головних висновків Великої Палати Верховного Суду у справі за позовом Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” до ТзОВ “Аквадельф” стосується прав і можливостей недержавних організацій у процесі захисту навколишнього природного середовища. В Оргуській конвенції1 визначено принципи дотримання й реалізація екологічного законодавства. Це не лише обов’язок природоохоронних органів, але й громадськості/ Вона також покликана відігравати цілком…

image140119 Страждають і люди, і тварини!

Продовжуємо цикл статей щодо роз’яснення та аналізу змісту рішення Великої Палати ВС у справі, яку ініціювала Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” щодо захисту дельфінів1. Як вказує у постанові Велика Палата, органи державної влади недостатньо захищають тварин, яких використовують у видовищних заходах. Крім прямого порушення законодавства, на що ЕПЛ вказувала у своїх позовах, подібні факти не сприяють…

48373006_1072560416246256_3099806398649729024_n Керівництво Миколаївщини повернулося до нищення заповідних територій… тепер руками військових

Не таємниця, що протягом багатьох років тривають спроби керівництва Миколаївської області позбутися заповідних територій, які цікаві з комерційної точки зору. Варто нагадати, що у 2010 році Миколаївська обласна рада приймала рішення про звернення до Президента України з проханням ліквідувати обидва національні парки в області1. Тут варто згадати і боротьбу за збереження Гранітно-Степового Побужжя (не так…

bezymyannyj Яке рішення буде найкращим для лося?

Останніми днями темою № 1 більшості інформаційних ресурсів стала новина рішення Окружного адміністративного суду м. Києва стосовно скасування наказу1 Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерка щодо включення лося до Червоної книги. Нагадаємо, що 19 грудня 2018 року Міністр включив лося до Червоної книги України, підписавши наказ «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що…

screen-shot-2018-11-06-at-9-36-10-am «Ліспроекту» та «Лісозахисту» – бюджетне фінансування та незалежність від ДАЛРУ!

Протягом останніх місяців з боку очільників держави неодноразово лунали заяви покарати винних у нелегальній вирубці лісу та «врятувати українські ліси». Зокрема, прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести повні перевірки всіх лісгоспів щодо дотримання законодавства. На думку ЕПЛ, жодні перевірки не можуть виправити ситуації за умови, що сама система організації лісового господарства є недосконалою. Наприклад, зараз…

artworks-000368548746-v1ogv9-t500x500 Що приховує Одеський дельфінарій «Немо»?

Ні для кого не секрет, що на березі Чорного моря у Одесі діє один з дельфінаріїв мережі «Немо». У дельфінарії експлуатують з метою отримання прибутку щонайменше 7 дорослих та 2 молодих дельфінів, а також 1 морського лева та 2 морських котиків1. Дельфінарій позиціонує себе як місце, де морські ссавці утримуються в належних умовах2. Однак, попри…

imag1709_1 ЕПЛ вимагає звільнити директора Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща»!

ЕПЛ неодноразово висвітлювало проблему рубок в Ківерцівському національному природному парку «Цуманська Пуща» (скорочено – КНПП). Зокрема, протягом 2017-2018 були проведені масштабні рубки головного користування та вибіркові санітарні рубки по старовіковим дубовим лісам, заради збереження яких і був створений національний природний парк. Данні факти неодноразово були висвітлені ЕПЛ – зокрема в публікаціях «Чому створення національного парку…

imag120918_1 Неочевидне очевидне. Чи будуть покарані винні у незаконних рубках Савранського лісу?

Заказник загальнодержавного значення “Савранський ліс” площею 8397,0 га утворений 1974 року. Площа. Це один з найбільших в Україні масивів дубових лісів, розташованих на межі лісостепу і степу. Весною 2018 року WWF в Україні були виявлені в заказнику вибіркові санітарні рубки високої інтенсивності. Деякими з них планувалося вилучити до половину деревостану.  Найбільш прикрим було те, що…

imag050918_1 Чи є “зелена” енергетика зеленою? Боржавську полонину хочуть перетворити на електростанцію

Місяць тому Товариство з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» здійснило другу спробу реалізувати свої задуми щодо спорудження вітрової електростанції. Відтак з’явилося повідомлення про план зведення на полонині Боржава ВЕС (http://eia.menr.gov.ua/places/view/1379). Згідно з намірами тут має відбутися будівництво вітрової електростанції потужністю 120 МВт. Об’єкт cкладатиметься з 34 вітрових електроустановок, електричної підстанції – ПС 35/110 кВ «ВЕС…

Cторінка 1 із 5