Щороку, готуючись до Пасхи та до поминальної неділі, що слідує одразу після Великодня, віряни несуть на цвинтарі пластикові квіти та вінки. У ці святкові дні могили стають справжньою загрозою для довкілля.
Працівники, як обслуговують цвинтарі, скаржаться, що заледве встигають прибрати нові купи сміття, які знову і знову з’являються. У Німеччині законом навіть передбачені штрафи для тих, хто ще приносить пластик на кладовище, в Україні ж пластиковими відходами завалені усі сміттєзвалища.
Під впливом опадів, різних температур, сонячного світла пластик виділяє токсини, які з дощем можуть потрапити в ґрунт і воду, а під час горіння в повітря виділяється велика кількість токсичних газів – діоксинів, фуранів, які часто призводять до онкологічних захворювань. Тому краще дві маленькі, але живі квіти на могилі, ніж цілий букет, але мертвих квітів.
Соцмережі, преса, та храми закликають людей не захаращувати могили різнокольоровим пластиком. Навіть керівник бюро екології УГКЦ Володимир Шеремета коментує, що “Пластикові вінки та квіти не несуть жодної богословської символіки. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони, натомість їх палять, від чого виділяються численні токсичні відходи, зокрема діоксини”1.
Церква переконує, на могилу треба йти з молитвою, а не зі сміттям.
Закликаємо відмовлятися від штучних квітів на кладовищі!
Контакти:
(032) 255 76 82