25 лютого у Києві відбувся “Форум реформ: на шляху до Вільнюса”. Тут політики та експерти громадянського суспільства обговорювали прогрес впровадження реформ за перші півроку діяльності нового уряду та парламенту, а також – пріоритети реформ в Україні на 2020-2021 роки.
“Форум реформ” проводився в межах підготовки до Ukraine Reform Conference, яка є ключовою щорічною міжнародною подією, присвяченою експертному обговоренню прогресу реформ в Україні. У липні 2020 року URC відбудеться у Вільнюсі, Литовська Республіка.
Програма Форуму складалася із 6 панельних дискусій:
Синхронізація порядку денного реформ: Програми дій Уряду і Парламенту, пропозиції; громадянського суспільства та запит громадян;
Народовладдя і належне урядування: як посилити підзвітність та ефективність органів влади;
Економічне зростання: як покращити бізнес-клімат і добробут громадян?
Верховенство права: як побудувати справедливу систему правосуддя і дієві органи правопорядку;
Розвиток людського капіталу: рух до європейських стандартів якості життя;
Національна безпека та реінтеграція тимчасово окупованих територій.
Під час панельної дискусії “Економічне зростання: як покращити бізнес-клімат і добробут громадян?” у секції “Захист довкілля: реформа державної системи екологічної контролю” виступили Олексій Рябчин, Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України, Андрій Герус, Голова Комітету Верховної Рад України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Олег Бондаренко, народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Олена Павленко, Президент Dixi Group та Олена Кравченко, виконавча директорка громадської організації “Екологія-Право-Людина”. Модератором дискусії була Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадської мережі ОПОРА.
Олена Кравченко доповіла, що дієвим та ефективним захистом довкілля зможе зробити підвищення рівня свідомості українських громадян у цій сфері. Адже поряд із прогресивними природоохоронними нормами, які введенні законами України “Про оцінку впливу на довкілля”, “Про стратегічну екологічну оцінку”, та які будуть введені законопроектами “Про державний екологічний контроль”, “Про державний моніторинг у сфері довкілля”, “Про підвищення відповідальності у сфері охорони довкілля” важливо також вміти правильно їх оцінити, зрозуміти та застосувати в усіх ланках суспільного життя.
Адже, для того, щоб запрацювала система роздільного збору сміття, потрібно, щоб звичайні громадяни сортували та хотіли сортувати сміття. Збреження лісу в першу чергу прийде через усвідомлення місцевих мешканців, що незаконні рубки не спасуть їх від бідності. Усвідомлення, що болота, водойми надають екосистемні послуги, які часто не купиш за жодні кошти, особливо враховуючи питання зміни клімату. Адже, головне правило захисту довкілля – це попередити шкоду, а не боротися з наслідками, і цього можна досягнути лише шляхом розвитку сучасних напрямків освіти та науки, поряд із впровадженням системних правових реформ.
Більше про реформи у сфері охорони довкілля на сайті epl.org.ua
Про захід https://rpr.org.ua/announcements/forum-reform-na-shlyakhu-do-vil-nyusa/