Використання альтернативних джерел енергії загалом є екологічно дружніми технологіями, “зеленою енергією”, однак, нехтуючи екологічними нормами та базовими законами функціонування природних комплексів, відбираючи ділянки для будівництва ВЕС, ГЕС та СЕС лише за показниками вітру, водності, кількості сонячного світла та простотою оформлення землевідведення, зведення установок ВДЕ може призвести до негативних наслідків й бути загрозою для природи. Невдало обравши місце розташування об’єктів ВДЕ, прекрасну ідею «зеленої» енергетики можна повністю перекреслити їх руйнівним впливом на дику природу. Адже порушення зазнають всі компоненти природи: геологічна будова, ґрунти, водне середовище, рослинний та тваринний світ, рельєф території, клімат. Що тягне за собою порушення Законів України та міжнародних природоохоронних угод.
Зелена енергетика має розвиватися, відновлювальні джерела енергії мають використовуватися, але вони не мають знищувати природу. Як це зробити – мета роботи цієї експертної групи.
Отже запрошуємо вас приєднатися до групи з питань альтернативної енергетики, заповнивши анкету https://bit.ly/35gWSXR
Збір відповідей триватиме до 7-го травня.
Головні напрямки роботи групи:
– спільна робота над вирішенням проблем щодо ВДЕ,
– робота над нормативно-правовою базою,
– консультативна допомога,
– обмін знаннями та досвідом.
Для членів групи будуть проведені навчання з інституційного розвитку (стратегічне планування, фінансовий менеджмент, комунікація), школа екологічного активізму, а також тренінги з таких питань – участь громадськості у процесі прийняття рішень, доступ до правосуддя, ОВД, захист захисників, гендер. В групі постійно працюватимуть юристи, екологи та аналітики ЕПЛ.
Результатом діяльності мають стати консолідовані та інституційно сильніші групи громадянського суспільства, що працюють над альтернативною енергетикою. А також зміцнення потенціалу організацій, які будуть представляти учасники та підвищення особистих практичних навичок для покращення процесів участі у розробці політики та прийнятті рішень щодо захисту навколишнього середовища.
Водночас запрошуємо долучитися до тематичної ФБ-групи з питань альтернативної енергетики: https://www.facebook.com/groups/236290090960373/
Ця група стане головним майданчиком для обговорення різних ідей, фактів, обміну досвідом та комунікацій загалом.
З повагою, команда ЕПЛ