Сміттєві аудити закладів громадського харчування
«Зеро вейст Львів» повідомляє про дослідження вмісту відходів закладів громадського харчування міста Львова. Таким чином наші колеги прагнуть виявити точні кількісні показники щодо різних фракцій відходів: скільки утворюється відходів з паперу, пластику, органіки тощо. Будь-який заклад може звернутися по аудит! Для цього потрібно заповнити анкету (https://forms.gle/kmwZcqYP9czoznd76). На основі цих даних «Зеро вейст Львів» розроблятиме рекомендації для закладів харчування та муніципалітету, як зменшити утворення відходів як таких і яким чином правильно поводитись із рештою того, чого не вдається уникнути.
Мета цих заходів – мінімізувати відходи у сфері обслуговування, зокрема у ресторанах в центральній частині міста, та налагодити кращі практики поводження з відходами, включно з роздільним збором вторсировини та органічних відходів, та натомість створити більш обґрунтовану систему тарифоутворення. Про деякі приклади вже проведених аудитів, зокрема, закладів типу «кафе-ресторан» та «паб» (без вказування назв) можна дізнатися тут.
Контейнери для збору органічних відходів
Стартував пілотний проект із роздільного збору органічних відходів із будинків ОСББ, які обслуговує компанія «ГрінЕра Україна». Така ініціатива забезпечить краще сортування відходів мешканцями, а також дозволить ОСББ зменшити витрати за вивіз відходів орієнтовно на 20%. В експериментальному режимі окремо збирати органіку розпочали у п’яти ОСББ міста. «У пілотному проекті взяло участь п’ять ОСББ в основному із Шевченківського, Сихівського та Франківського районів», – розповів директор «ГрінЕра Україна» Олексій Карнаушенко. Читати далі.
Спеціальні контейнери встановили на вул. Тичини, 15, Лінкольна, 29, Княгині Ольги, 122а, Стрийській, 111в та Академіка Підстригача, 3.
Органічні відходи вивозяться на станцію компостування (навчально-демонстраційний майданчик) ЛКП «Зелене місто» на вул. Пластовій, 13. Також сюди можна приносити свої відходи, або ж завітати, щоб безкоштовно взяти добриво. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 (обідня перерва – з 13:00 до 14:00).
Громадська «інспекція» станції компостування на Пластовій, 13
Тим часом десант з числа представниць МБО «Екологія-Право-Людина» та ГО «Зеро вейст Львів» Ольги Мелень-Забрамної та Ірини Миронової відвідали компостувальну станцію на Пластовій. Працівники ЛКП провели екскурсію та показали майбутні поля для компостування органіки, що буде надходити від львів’ян незабаром. Екологічна громадськість вітає такі ініціативи та готова підтримувати діяльність ЛМР, перевізників та бізнесу для організації максимального сортування ТПВ та збору органічних відходів для подальшого компостування. Адже відсутність органіки у наших сміттєвих баках зменшить обсяг відходів, що треба захоронити, зменшить обсяги утворення інфільтратів на сміттєзвалищі, покращить якість вторсировини, яку відсортують згодом перевізники.
Як Львів приборкує сміття під час карантину?
Про те, як Львів на місцевому рівні вирішує питання відходів та їхнього утворення й запобігання цьому під час карантину, присвячена публікація МБО «Екологія-Право-Людина» «Львівський карантин та відходи: чи є зв’язок?». У матеріалі описані головні тенденції, що зараз впливають на це «господарство».
Багаторазовий посуд VS одноразового
Під впливом громадськості МОЗ змінив свої рекомендації та дозволив закладам громадського харчування використовувати багаторазовий посуд, а не одноразовий.
У подібному стилі виписала свої рекомендації для закладів громадського харчування, які мають відкриті майданчики, і Львівська міська рада у відповідному протоколі: за умови високотемпературної обробки в посудомийних машинах.
АНОНСИ
Вебінар «LIVE. WASTE and FIRE : what’s the problem?», 25 травня. Тема: що робити з відходами, які не переробляються – відправляти на звалище чи на спалювання? Спікер – експерт провідної європейської організації Zero Waste Europe Янек Вак. Спілкування відбуватиметься англійською мовою. Сторінка події у фейсбуці.
“Зеро вейст Львів” спільно з ZWAU (Альянс «Нуль відходів») готують вебінар на 28 червня – Міжнародного дня менструальної гігієни. Сторінка події у фейсбуці.
Відновила роботу станція сортування відходів на Науковій
Після нетривалої перерви запрацювала станція сортування відходів «Сільпо» на вул. Наукова, 35а. Відвідувати станцію можливо тільки за наявності захисної маски та не більше однієї людини з дотриманням дистанції.
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.