7 вересня 2020 року вперше був відзначений Міжнародний день чистого повітря, встановлений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2019 році.
- Передчасні смерті
Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що у 2016 році 6,5 мільйони передчасних смертей були пов’язані із забрудненням повітря, причому майже 94 відсотки смертей припадають на країни з низьким та середнім рівнем доходу. Проблема загострюється в міській місцевості.
- Вплив на дітей
За даними Дитячого фонду ООН, 17 мільйонів немовлят у всьому світі дихають токсичним повітрям.
Ряд факторів пояснює, чому ризики для ненароджених немовлят, новонароджених та маленьких дітей є найвищими. Діти ростуть, а, отже, забруднене повітря завдає їм шкоди на етапі розвитку, викликаючи проблеми зі здоров’ям протягом усього життя.
- Здоров’я і хвороби
Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що забруднення повітря збільшує ризики таких захворювань, як рак легенів, хвороби серця та гострі респіраторні інфекції.
До прикладу, забруднення повітря може збільшити ризик пневмонії, яка спричиняє смерть майже одного мільйона дітей у віці до п’яти років щороку, що робить її вбивцею номер один дітей у всьому світі. Це явище найбільш яскраво проявляється у немовлят і малюків.
- Вплив відходів на атмосферне повітря
Велика кількість побутових, будівельних та інших відходів безконтрольно зберігаються на несанкціонованих звалищах. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють, а тому звалища є серйозним джерелом забруднення і повітряного середовища середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин.
Україна опинилася серед 10 країн з найбільшим обсягом сміття на жителя за версією агентства 24/7 Wall Street. Щоб визначити найбільших виробників відходів, агентство розрахувало вироблені кожною країною спеціальні відходи та регулярні тверді відходи муніципального виробництва на душу населення. Україна займає 9 місце у рейтингу, а на душу населення припадає 10,6 тонни сміття. Всього країна продукує 474 мільйони тонн сміття, з яких 448 мільйонів − небезпечні відходи. Це найбільший обсяг небезпечних відходів з усіх країн, що надають дані про сміття. Лише 3,2% відходів переробляється. 93% непотребу вивозять на сміттєзвалища та полігони.
#Онлайн_марафон_за_чисте_повітря
#українцям_чисте_повітря
#українцям_якісний_екоконтроль
#українцям_інтегрований_довкіллєвий_дозвіл