16 січня, відбулася прес-конференція на тему: «Видобуток сланцевого газу: порушення прав громади та екологічна загроза» за участі Ірини Сех, голови комісії екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради; Дмитра Скрильнікова, голови ГО «Бюро екологічних розслідувань»; Єлизавети Алексєєвої, керівника юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина».
Див. детальніше:
Видобуток сланцевого газу заборонили Франція та Болгарія.
Див. детальніше: http://www.epravda.com.ua/news/2011/07/3/290666/
http://www.epravda.com.ua/news/2012/01/19/313352/
30 листопада 2011 року Уряд затвердив дві постанови про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах нафтогазових ділянок Юзівська (Донецка та Харківська області) та Олеська (Львівська область). Аукціон на геологічне вивчення має відбутися в кінці березня 2012 року
Див. детальніше: http://dgs.kiev.ua/main/
Рада з питань охорони довкілля Нью-Брансвіка має сумніви щодо безпечності видобутку сланцевого газу.
Див. детальніше: http://www.cbc.ca/news/canada/new-brunswick/story/2011/11/14/nb-f-shale-gas-conservation-council-merrill-547.html
Рада з питань охорони довкілля Нюь-Брансівка має сторінку кампанії проти видобутку сланцевого газу.
Див.детальніше:http://www.conservationcouncil.ca/Freshwater_Protection/Current_Threats_to_Water.aspx
Інтерв’ю із головою Держслужби геології та надр
Говорячи докладніше про видобуток газу з нетрадиційних джерел, Е. Ставицький сказав, що серйозність перспектив підтверджує інтерес до цього сектора таких найбільших світових компаній, як Shell, яка вже підготувала проекти робіт по Юзівській газовій площі і готова в найближчі три роки вкласти в освоєння кілька мільярдів доларів. “Вже за 10 років вони планують там видобувати близько 8-10 млрд. куб. м газу в рік”, – відзначив Е. Ставицький. На його думку, до конкурсу з даної площі Shell готова краще за всіх, а затримка з його проведенням пов’язана з тим, що місцеві облради поки не розморозили цю площу для виставлення на конкурс.
“Донецька облрада вже дала такий дозвіл. Сподіваюся, що Харківська облрада винесе позитивне рішення вже в третій декаді серпня, і в кінці жовтня – на початку листопада ми проведемо конкурс”, – уточнив глава Держгеонадр. Він додав, що Юзівська площа – величезний і дуже перспективний об’єкт, тому не дивно, що нею цікавляться такі компанії, як ExxonMobil і “ДТЕК Нафтогаз”. Крім цього, “ДТЕК Нафтогаз” фінансує роботи на прилеглих до Юзівської площах.
“У Західній Україні інвестори, зокрема, Chevron, виявляють інтерес до Олеської площі. Це об’єкт площею близько 7 тис. кв. км. На жаль, виставлення цього об’єкту на конкурс щодо УРП з незрозумілих причин загальмоване місцевими облрадами “, – сказав також Е. Ставицький. За його словами, відомство домагатиметься, щоб питання подібного характеру у сфері надрокористування приймалися безпосередньо на вищому державному рівні: Президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів.
Див. детальніше:
http://dt.ua/ECONOMICS/nadra_kredit_vid_pravnukiv-94847.html
http://dgs.gov.ua/main/33-ukrayina-maye-resursi-abi-cherez-7-10-rokv-povnstyu-zabezpechiti-sebe-gazom-naftoyu.html
З тим, як Шелл веде бізнес, можна ознайомитися тут: https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Dutch_Shell#Controversies