Представники районних рад Львівщини пропонують зачекати із видобутком сланцевого газу 5-10 років, доки сусідня Польща, що вже розпочала видобуток цього викопного палива, зможе поділитися із Україною своїм досвідом.
Про це сьогодні під час прес-конференції на тему: «Думка громади щодо видобування сланцевого газу на її території» сказав голова Жовківської районної ради Тадей Швай.
«Ми порадилися з головами місцевих рад і думка однозначна. Поряд із нами, в Польщі, почали видобуток сланцевого газу. Вже пробурили дві свердловини, і газу немає. Бурять третю свердловину. То чому нам не зачекати, не подивитися, що буде? Побачимо, якщо через 5-10 років у Польщі все буде нормально, якщо видобуток буде екологічно безпечний та економічно вигідний, тоді можна буде до цього питання повернутися», – сказав Тадей Швай.
Голова Жовківської райради наголосив, що вода в цьому столітті один із найважливіших ресурсів. «Хочу нагадати, що у Жовківському районі розташоване Розточчя. Також тут є чимало водоносних горизонтів. На території Жовківського району є більше як 100 артезіанських свердловин, з яких подається вода для потреб населення Львова та Жовківського району, – сказав Тадей Швай. – На сьогодні ми не готові до видобутку сланцевого газу, і територіальна громада не дає дозволу на його видобування на території району».
Проти видобутку сланцевого газу на території Олеської площі на прес-конференції висловилися голови Миколаївської та Золочівської районної ради, а також заступник голови Буської районної ради.
«Сьогодні ми не знаємо, наскільки це економічно вигідно для нас – для громади. Називають привабливі цифри, що у видобутку сланцевого газу працюватиме майже 30 тис. працівників. Але це в межах України», – сказала голова Миколаївської районної ради Ольга Жила.
За її словами, на території району вже є сумний досвід із Новороздільською сіркою. Підприємство пропрацювало 50 років, а після його закриття залишилося суцільне безробіття та велика екологічна проблема, яку ніхто на сьогоднішній день не хоче вирішувати.