На інформаційних ресурсах ЕПЛ ми вже розповідали про те, що Генеральна Асамблея ООН визнала це важливе право в липні 2022 року. Більш детально про визнання Генеральною Асамблеєю ООН права на чисте, здорове та стале довкілля можна прочитати за посиланням: http://surl.li/rodzr. Також, багато країн світу вже здійснили таке визнання у своїх законах і конституціях.
Натомість регіональна система прав людини в Європі – єдина, яка ще не визнала право на чисте, здорове та стале довкілля. Насправді, Європа відстає у створенні спільного правового інструменту в частині того, аби визнати це право і створити дієві механізми його захисту. Із повною аргументацією визнання такого права на рівні Ради Європи можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/roeel.
Визнаючи нагальність та необхідність визнання цього права Радою Європи у окремому додатковому протоколі до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, понад 150 європейських організацій та молодіжних груп створили Коаліцію за право на здорове довкілля у Раді Європи. Позиція цієї коаліції полягає у тому, що реагуючи на зміни клімату, втрату біорізноманіття та забруднення, Рада Європи повинна взяти на себе лідерство та офіційно визнати це право на здорове чисте та стале довкілля, щоб право мешканців Європи на здорове майбутнє було дійсно захищене.
На підтримку визнання Радою Європи права на чисте, здорове та стале довкілля дана коаліція розробила заяву-заклик до прийняття додаткового протоколу до Європейської конвенції з прав людини щодо права на чисте, здорове та стале довкілля, адресовану Міністрам закордонних справ та постійним представникам держав-членів Ради Європи. Із текстом цієї заяви-заклику можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/roeoh.
ЕПЛ вже підписано таку заяву, і тепер ми заохочуємо і вас підтримати цей заклик, за допомогою такої форми: https://forms.gle/xbXN8fxsLViJwEzu8
Ваша підтримка цієї кампанії надзвичайно важлива. Ми будемо вдячні, якщо ви приєднаєтесь до нас та розповсюдите інформацію про таку актуальну ініціативу!
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
.