Яка мета ініціативи?
Сприяти якнайкращому виконанню рекомендацій Єврокомісії, наданих у Звіті про Україну щодо екологічної та кліматичної складової, з метою пришвидшити початок переговорного процесу за Розділом 27 «Довкілля і клімат».
Чому це важливо?
8 листопада 2023 року Європейська Комісія прийняла Пакет розширення на 2023 рік, в якому оцінила поточний стан і прогрес, досягнутий Західними Балканами, Туреччиною, Грузією, Молдовою та Україною. В окремому звіті щодо України розглянуто стан та прогрес, досягнутий країною на шляху до членства в ЄС, приділена увага реалізації фундаментальних та секторальних реформ. Серед іншого, Звіт містить рекомендації у сфері довкілля і зміни клімату, які Україна має виконати.
Незалежний аналіз прогресу у виконанні Україною рекомендацій у сфері довкілля та клімату є важливим компонентом забезпечення прозорості, підзвітності та ефективності процесу наближення України до ЄС у відповідних сферах.
Що ми робимо?
– Проводимо аналіз вимог ЄК та стану виконання.
– Готуємо аналітичний документ щодо виконання рекомендацій Єврокомісії в галузі екологічної та кліматичної політики.
– Допомагаємо вчасно виявити прогалини та потреби задля допомоги профільному комітету ВР та Міндовкілля запровадити відповідну політику в галузеві стратегії та програми.
– Представляємо аналітичний документ на вже створеному діалоговому майданчику при Екологічному комітеті ВРУ, організовуємо дискусію щодо проведеної аналітичної роботи.
Що буде в результаті?
– Аналітичний документ буде публічно презентований, доступний на сайті платформи та організацій-учасниць.
– Буде запроваджено обговорення у соцмережах, під час публічного заходу та на створеному майданчику при Екокомітеті ВР. До обговорення також будуть запрошені представники інституцій ЄС.
– Завдяки співпраці з комітетом висновки аналітичного документу будуть доведені до профільного міністерства та галузевих міністерств.
– У результаті проведеної адвокаційної кампанії очікується, що усі зацікавлені сторони отримають інформацію про виклики та необхідні подальші кроки щодо виконання Україною рекомендацій Європейської Комісії, а інституції ЄС отримають незалежний погляд на прогрес, досягнутий у сфері довкілля і зміни клімату.
– Документ буде запропонований для обговорення організаціям, які є членами РГ3 Форуму, представлений на наступному саміті ФГС.
Хто ми?
Робоча група 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Запрошуємо до співпраці!