Запрошуємо на публічне обговорення результатів дослідження ОГС про виконання рекомендацій Європейської комісії за Розділом 27 «Довкілля та зміна клімату».
Прогрес України на шляху до ЄС: підсумки року з точки зору ОГС (моніторинг виконання рекомендацій Європейської Комісії відповідно до Звіту з розширення – 2023, в галузі довкіллєвих та кліматичних завдань).
Коли: 26 листопада 2024 року о 14:00 за Київським часом.
Де: Онлайн (платформа Zoom)
Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3AOCVvP
Незалежний аналіз прогресу виконання Україною рекомендацій у сфері довкілля та клімату є важливим компонентом забезпечення прозорості, підзвітності та ефективності процесу наближення України до ЄС.
Реформи в галузі довкілля та клімату – це саме ті реформи, про необхідність яких неодноразово заявляли представники природоохоронних громадських організацій. У Звіті про Україну – 2023 (в першому для нас Пакеті з розширення ЄС)своє бачення стану довкіллєвої сфери та рекомендації щодо її вдосконалення надала Єврокомісія.
Представники ОГС наполягають на тому, що першочергове значення для вирішення нагальних завдань має впровадження фундаментальних інституційних реформ у довкіллєвій сфері.
У дискусії беруть участь:
– Юлія ОВЧИННИКОВА, народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування;
– Наталія АНДРУСЕВИЧ, координатор Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, голова правління РАЦ «Суспільство і довкілля»;
– Ганна ГОЛУБОВСЬКА-ОНІСІМОВА, експертка з екологічної політики;
– Дмитро ІВАНОВ, член Ради Національного екологічного центру України;
– Олена КРАВЧЕНКО, директор МБО «Екологія. Право. Людина»;
– Руслан ГАВРИЛЮК, голова Національного екологічного центру України, національний координатор УНП ФГС СхП;
– Модератор: Тамара МАЛЬКОВА, координатор Робочої групи 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, директор Інформаційного центру «Зелене досьє».
Захід проводиться в межах ініціативи «На шляху до ЄС у сфері довкілля: аналіз прогресу України з виконання рекомендацій Звіту Єврокомісії у рамках пакету про розширення», яку здійснює Робоча група 3Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Інформація підготовлена в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхПу 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю авторів і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.