Фахівці МБО «Екологія-Право-Людина» провели лекцію для учасників Школи розслідувань на екологічну тематику Green Watch, організованої «Інтерньюз-Україна».
Катерина Полянська, еколог ЕПЛ, розповіла про вплив воєнних дій на довкілля України, поділилася власним досвідом виїздів у зони ураження довкілля та документування впливів на довкілля, спричинених війною. Вона наголосила на важливості оперативного збору даних, дотримання дозвільних процедур та техніки безпеки. Катерина підкреслила важливість моніторингу наслідків таких руйнувань для довкілля, адже зібрані дані відіграють ключову роль у процесах притягнення винних до відповідальності, оцінці завданих збитків та обґрунтуванні вимог щодо їх відшкодування.
Юрист ЕПЛ Соломія Баран висвітлила питання кримінальної відповідальності за нищення довкілля, розповіла про стандарти доказування у справах про екологічні злочини як на національному, так і на міжнародному рівнях. Соломія окреслила ключові юридичні аспекти розслідувань у таких справах та наголосила на необхідності комплексного підходу до збору доказів. Окрему увагу вона приділила шляхам співпраці між журналістами та органами влади в питаннях розслідування екологічних злочинів, документування впливів війни на довкілля, розповіла про можливості передачі зібраних матеріалів правоохоронним органам.
Учасники лекції активно долучалися до обговорення, ставили численні запитання та висловлювали зацікавленість у темі. Ми щиро дякуємо колегам з «Інтерньюз-Україна» за запрошення та можливість поділитися знаннями з журналістами-розслідувачами.
Переконані, що журналісти відіграють одну із ключових ролей у висвітленні екологічних злочинів і їх наслідків, особливо в умовах воєнних викликів. Разом ми здатні привернути увагу до жахливих наслідків війни для довкілля та сприяти справедливому покаранню винних.
ЕПЛ продовжує працювати над документуванням кримінальних правопорушень проти довкілля, впливів війни на довкілля та адвокатує їх розслідування на різних рівнях.