Третій день візиту представників МБО “Екологія-Право-Людина” був присвячений питанню інституційної спроможності органів державної влади у сфері ефективного управління ділянками Смарагдової мережі. Чеські колеги поділились своїм досвідом створення та функціонування державних природоохоронних органів. Учасники зустрічі обговорили виклики, що постають перед державними інституціями в Україні, розглянули можливі моделі розвитку органів управління, їх позитивні та негативні сторони.
Важливим аспектом дискусії стало питання впровадження Пташиної та Оселищної директив ЄС у національне законодавство України, можливості адаптації успішних європейських практик до українських реалій, зокрема щодо моніторингу стану природних оселищ, участі місцевих громад в менеджменті Смарагдової мережі.
Окремо згадали про досвід Чеської Республіки у створенні та функціонуванні національних природних парків. Чеські партнери поділилися практичними аспектами діяльності державних природоохоронних органів, механізмів управління охоронюваними територіями, фінансування та контролю за дотриманням екологічних норм, інтеграцією природоохоронної політики в загальну систему управління довкіллям. ЕПЛ анонсувало проведення окремого заходу, присвяченому функціонуванню нацпарків.
Представники ЕПЛ та УПГ мали можливість розповісти про свою діяльність, основні напрямки роботи. ЕПЛ відзвітувалася про свою аналітичну роботу, що стосувалася підготовки порівняльної таблиці відповідності національного законодавства Пташиній та Оселищній директивам, завершенні написання аналітичного документа, який присвячений аналізу нормативно-правових, інституційних та фінансових аспектів транспонування і впровадження зазначених директив.
З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся керівник Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля України Павло Іванов, який наголосив на важливості створення територій Смарагдової мережі, захисті біорізноманіття та виконання зобов’язань Україною в контексті її євроінтеграції.