КИЇВ. 27 лютого. УНН. 26 лютого у Львові відбувся круглий стіл на тему “Сланцевий газ: між потребами держави та інтересами локального співтовариства”. Організаторами заходу стали Громадський рух “Український вибір” та громадське об’єднання “Рух відродження Галичини”, повідомляє УНН.
У заході взяли участь відомі вчені, громадські діячі та журналісти.
Експерти з питань геології, екології, гірничодобувної галузі, політологи та історики після ґрунтовного обговорення теми прийшли до висновку, що видобуток сланцевого газу в районі Олеська на межі Львівської та Івано-Франківської областей завдасть екології регіону великої шкоди. На думку фахівців, під загрозою можуть опинитися не тільки водозабори питної води та родючі землі регіону, але й безцінні для української історії архітектурні пам’ятники.
Учасники круглого столу впевнені в тому, що без роз’яснювальної кампанії серед населення та локальних випробувань запропонованих технологій видобутку сланцевого газу можна дозволити експлуатацію Олеського родовища.
Нагадаємо, 25 лютого 2013 року в Донецьку також пройшов круглий стіл на тему “Роль місцевої громади у формуванні порядку денного місцевої влади. Загрози та екологічні наслідки видобутку сланцевого газу для Донецького регіону”. Рішення про видобуток сланцевого газу в Донецькій області також було прийнято без належного обговорення серед жителів територіальних громад. Більш того, переговори про видобуток сланцевого газу протягом двох років йшли не тільки за спиною у народу, але навіть депутатів місцевих рад.
Ініціатор Громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук впевнений, що сьогоднішній рівень технологій не дозволяє видобувати сланцевий газ або сланцеву нафту в густонаселених районах. Особливості розробки родовищ сланцевого газу полягають у використанні спеціальних речовин високої токсичності, а також величезної кількості води, яку після зміни не вдасться очистити.
“У результаті ми перетворюємо власну країну в випробувальний полігон нової технології з передбачуваним результатом для екології, – говорить Віктор Медведчук. – Ситуація з небезпечними розробками повинна стати каталізатором громадянської активності українців. Ніхто за нас наші інтереси захищати не буде”.
Громадський рух “Український вибір” заявляє, що відповідь на питання про те, чи стане наша країна полігоном для небезпечних експериментів, мають дати громадяни України на всеукраїнському референдумі.