Першочерговим стало для України питання енергетичної незалежності. Тому потрібно комплексно оцінювати весь спектр енергетичних питань – як традиційного генерування за допомогою викопного палива, так і альтернативного генерування (сонце, вітер, біомаса, вода і т.п.). До останньої категорії потрібно підходити з забезпеченням двох умов:
– мешканці та державні установи повинні мати чітко усвідомлені переваги альтернативної енергетики;
– максимальна мінімізація втрат в енергоустановках при використанні відновлювальної енергії.
Кожна країна має свої особливості у споживанні енергії. Середнє світове на душу населення споживання електроенергії складає 0,8 кВт, але між країнами існують суттєві різниці. США мають один з найбільших показників – 10 кВт, Європа – 4 кВт, Україна 1,1 кВт, а Центральна Африка – 0,1 кВт. Виходячи з цих показників, Україна мала загальну річну потребу в паливі та енергії – 326 млн т у.п., а використання електроенергії було потрібно в межах 270 млрд кВт*год на рік.
Стратегічними для України є питання підвищення рівня енергетичної самозабезпеченості шляхом значного підвищення рівня ефективності в усіх галузях. При цих умовах доцільно розвивати альтернативні види енергії. Для комфортних умов проживання однієї людини потрібно мати потужність 2 кВт, а з кожного квадратного метра поверхні землі можна отримати 500 Вт потужності, використовуючи відновлювальні джерела енергії.
Але ефективність перетворення цієї енергії в корисну є тільки 4%, тож для потужності 2 кВт потрібна площа 100 м2. Середня щільність населення в містах приблизно 500 чол. на 1 кв.км. Для забезпечення населення енергією з розрахунку 2 кВт на людину необхідно з 1 кв.км отримувати 1000 кВт, тобто достатньо всього 5% займаної площі.
Більше на: ecotown.com.ua/news/Otsinka-vykorystannya-vidnovlyuvanykh-dzherel-enerhiyi-v-Ukrayini/