Залишкову знежирену сироватку поміщають у бак з бактеріями, де з допомогою природного бродіння утворюється метан.
REUTERS
Побічний продукт сиру Бофорта, яким є суха знежирена сироватка, перетворюють на біогаз, суміш метану і вуглекислого газу, на електростанції в Альбервілі, у Савойї.
Про це пише Facepla.net з посиланням на Telegraph.co.uk.
Бактерії додаються в сироватку, щоб провести газ, який потім використовується для виробництва електроенергії, яка продається в енергетичну компанії EDF.
«Сироватка є нашим паливом», – розповідає Франсуа Декер (François Decker), представник Valbio, компанії, яка розробила і побудувала електростанцію, що відкрилася в жовтні. «Це ж досить просто, такий інгредієнт, як в натуральному йогурті».
Після того як повністю знежирене молоко було використано для виробництва сиру Бофорта, залишається сироватка і вершки. Сироватка використовується для виробництва сиру рікотта, а вершкове масло і білковий порошок використовуються в якості харчової добавки.
Читайте такожНімецький стартап створив екологічну альтернативу багаттям для приготування їжі в Африці (фото)
Залишкову знежирену сироватку поміщають у бак з бактеріями, де з допомогою природного бродіння утворюється метан.
Потім газ подають через двигун, який нагріває воду до 90 градусів, і генерує електроенергію.
Це не перша сирна електростанція, але одна з найбільших. Valbio побудувала свою першу електростанцію-прототип 10 років тому поруч з абатством, де ченці робили сир з 12 століття.
З тих пір у Франції, інших європейських країнах і Канаді були побудовані близько 20 інших невеликих електростанцій. Ще кілька планується в Австралії, Італії, Бразилії та Уругваї.
Детальніше читайте на УНІАН: http://ecology.unian.ua/alternativeenergy/1233111-u-frantsiji-znayshli-sposib-otrimuvati-elektroenergiyu-z-siru.html