09 березня 2017 року відбудеться прес-конференція «Вимагаємо забезпечити державний контроль за використанням і поводженням з пестицидами та заборонити ацетохлор в Україні», організована Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина».
Мета прес-конференції – зупинити забруднення довкілля пестицидами, забезпечити екологічний та санітарний контроль з боку держави за використанням і поводженням з пестицидами та заборонити ацетохлор в Україні.
В Україні зареєстровано 690 пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання. Державою не забезпечено належний контроль за їхнім використанням. Держпродспоживслужба не має лабораторій, які можуть дослідити вміст пестицидів у воді, повітрі, ґрунтах. Регіональні лабораторні центри, які раніше підпорядковувалися санепідемстанціям підпорядковуються тепер МОЗ, а не Держпродспоживслужбі та не здійснюють контролюючих функцій. Лабораторії Держекоінспекції України не проводять досліджень пестицидів, бо не атестовані на такі вимірювання, а також здебільшого не мають відповідного обладнання.
Спроби Мінприроди перевірити ліцензіатів, зокрема, які здійснюють оброблення, утилізацію протермінованих пестицидів та анулювати ліцензії тим, які не дотримуються чинного законодавства, блокуються Державною регуляторною службою України.
Відтак, громадяни України зіткнулися з проблемою тотального забруднення пестицидами довкілля та знищення їхнього здоров’я, відсутності контролю за використанням пестицидів з боку держави, безнаказанності та безвідповідальності підприємств. До прикладу, на Рівненщині вже два роки поспіль агропідприємство «Акріс Агро» застосовує пестициди для обробітку полів на відстані декількох метрів від житлових будинків. Як наслідок, отруєні мешканці, загинули дикі і свійські тварини, масово загинули бджоли, спалено плодові кущі та дерева, знищено городину.
В Україні масово використовується пестицид ацетохлор, який через його стійкість у воді відноситься до першого класу небезпеки. Директивою ЄС заборонено використовувати ацетохлор в країнах ЄС ще у 2012 році, у Білорусі та Росії – з 2013 року. В Україні цей токсичний пестицид дозволений до використання.
На прес-конференції буде сфокусована увага на проблемах, що виникли внаслідок безконтрольного використання та поводження з пестицидами, буде оприлюднено заяви до Прем’єр-міністра України, ДЕІ України, Держпродспоживслужби України, Державної регуляторної служби України, Мінприроди України, правоохоронних органів щодо вжиття заходів для зупинення забруднення довкілля пестицидами, забезпечення контролю за їхнім використанням і поводженням та про заборону ацетохлору в Україні.
Початок заходу: 09 березня 2017 року, о 09.30. Місце проведення – Український кризовий медіа-центр, м. Київ, вул. Хрещатик, 2.
У прес-конференції братимуть участь представники Мінприроди, ДЕІ України, Держпродспоживслужби, Верховної Ради України, правоохоронних органів, громадськості та журналісти.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Алла Войціховська, еколог 1-ої категорії ЕПЛ
Email: alla.voytsyhovska@gmail.com, тел.: (032) 225 – 76 – 82
Наталія Куць, юрисконсульт ЕПЛ
Email: natalia.kuts1@gmail.com, тел.: (032) 225 – 76 – 82