16 травня відбулося засідання Ради на якому розглядалися питання про проведення моніторингу морських ссавців Чорного та Азовського морів, в тому числі обліку їх чисельності , стан підготовки Національного плану дій з дослідження та охорони морських ссавців, організація моніторингу дельфінів та реєстрації їх викидів на узбережжях морів, пропозиції до створення та розширення морських природоохоронних територій. Важким питанням лишається матеріально-технічне забезпечення проведення досліджень.
В Раду входять співробітники НДУ «Український науковий центр екології моря» , представники Мінприроди, Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум», співробітники Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена та інші.
Коротко розглянуто проблеми масової загибелі китоподібних у 2009-2017 роках, а також запливи дельфінів в Південно-Бузький лиман до міста Миколаєва, знахідки мертвих дельфінів на берегах лиману. Загибель дельфінів в сітках та через нафтопромисел. На жаль ці проблеми також далекі від вирішення.
Під час засідання було ще раз наголошено про заборону вилову дельфінів в Україні та дію мораторію, який забороняє їх вилучення з природного середовища з будь-якою метою, навіть для реабілітації, оскільки цей привід використовують для забору дельфінів в дельфінарії. Станом на 2017 рік в Україні функціонує близько 20 дельфінаріїв. В Україні час піднімати питання про повну заборону їх діяльності а також введення мораторію на вивіз морських ссавців з України.
Досі невирішеним лишається питання генетичної ідентифікації китоподібних в неволі. Державною екологічною інспекцією не ведеться облік дельфінів та не створено базу даних, про які зазначено в Правилах утримання дельфінів в умовах неволі й які мають вестися з 2011 року (вже пройшло 6 років).