Дата і час: 18 серпня 2017 року о 10:30 в Українському медіа кризовому центрі (вул. Хрещатик, 2, м. Київ)
Тема: Постреволюційне правосуддя: чому рішення судів і далі спрямовані на узаконення захоплень міських заповідних територій у Києві і Львові.
Мета брифінгу: показати наявні недоліки судової системи щодо доступу до правосуддя з метою захисту особливо цінних об’єктів природи – національних парків, регіональних ландшафтних парків, заказників та ін.
Проблема: суди своїми рішенням розпоряджаються землями в межах особливо цінних території Львова, Києва, Одещини, Миколаївщини. НПП “Голосіївський”, “Бузький гард”, “Тузловскі лимани”, РЛП “Знесіння”, ландшафтний заказник місцевого значення Тарутинський степ боряться за своє право на існування, а громадяни України відстоюють своє право власності на ці території та право на безпечні для життя та здоров’я умови проживання, право майбутніх поколінь отримати довкілля не гірше, ніж ми успадкували від своїх батьків.
Суть: У 2008 році суди Львова та Києва не захистили інтереси НПП “Голосіївський”, РЛП “Знесіння” та інтереси громади. Суди цими рішеннями фактично захистили приватні інтереси бізнесу. Ці незаконні рішення стали підставою для укладання низки угод, які тепер ставлять під сумнів існування тисячі гектарів особливо цінних природній територій, основна ціль яких полягає у збереженні природи, а також забезпеченні громадян чистим повітрям та місцями для тризму і рекреації.
Ні для кого не секрет, що жити у містах стає дедалі некомфортніше. Остання літня спека показала, що більшість міст стали кам’яними джунглями. Чому так відбувається? Чому під гаслами розбудови економіки країни отримуємо порушення прав та знищення довкілля? Чи навчиться Україна застосовувати принцип сталого розвитку, який так модно цитувати, але так не модно його дотримуватися?
Що отримаєте: На брифінг запрошені представники влади – Мінприроди, ГПУ, НАБУ, представники національного природного парку «Голосіївський», регіонального ландшафтного парку «Знесіння», представники Бюро екологічних розслідувань та Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», які розкажуть про існуючі проблеми доступу до справедливого правосуддя, чому суди – це не гарантія верховенства права, а також про те, як зробити судову систему дійсно незалежною. Дадуть відповіді на запитання, чи проблема полягає тільки у впливі державної влади на суди, чи це вплив бізнесу, а точніше олігархічних кланів? Чи гарантовані права власників та користувачів земельних ділянок за існуючої системи правосуддя?
Більше інформації:
Софія Шутяк, провідний юрисконсульт ЕПЛ
Олексій Василюк, еколог ЕПЛ
+380322257682
office@epl.org.ua