Інформація про те, що Пержанське родовище берилію є перспективним об’єктом для інвестицій, виставлена на сайті ДНВП “ГЕОІНФОРМ УКРАЇНИ”1. Також відомо, що в кінці 2017 року Житомирська обласна рада ухвалила рішення № 864 від 02.11.2017 «Про погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки циркон-рідкоземельно-флюоритових руд Ястребської ділянки (Звернення Держгеонадр України від 12.09.2017 № 20607/03/12-17» та № 866 від 02.11.2017 «Про погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування берилію Пержанського родовища (Звернення Держгеонадр України від 12.09.2017 № 20606/03/12-17)».
Екологи ЕПЛ проаналізували ризики можливого видобутку корисних копалин у Пержанському родовищі. Відповіддю на всі питання є сама схема родовища2.
Вся територія родовища потрапляє до меж Поліського природного заповідника, а також частково – заказника «Микитче» та Регіонального ландшафтного парку «Словечанський кряж». Саме з цієї причини розробка родовища не велася до цього часу. Також, в минулому зазначена територія потрапила до зони розміщення радіаційного сліду від вибуху на ЧАЕС. Неможливість господарського використання території внаслідок радіаційного забруднення в минулому дозволила добитися створення тут однієї природоохоронної території з найвищим ступенем заповідності – Поліського природного заповідника.
ЕПЛ звернулася до Житомирської обласної ради з проханням пояснити причини виявленого нами непорозуміння. Також ЕПЛ висловлює готовність надавати керівництву заповідника юридичну допомогу в разі негативного розвитку цієї ситуації.