За інформацією Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України діяльність заводу “Кримський титан” може нанести непоправну шкоду довкіллю Херсонської області.
Підприємство знаходиться на Перекопському перешийку на узбережжі Сивашу. Головним напрямком діяльності його є виробництво діоксиду титану. Відходи ж підприємства зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області та в основному включають фосфогіпс, піритні огарки, різного роду кислоти та інші.
Фосфогіпс у своєму складі містить шкідливі домішки фтористих сполук, фосфорну та сірчану вислоти, це все є небезпечним. Під час зберігання фосфогіпсу на відкритих територіях він пилиться, залишаючи ці домішки в повітрі. Також деякі з них є водорозчинними, тому забруднюють водоносні шари грунту та водойми.
Речовини із кислотонакопичувача проникають до Ісходненського водозабору, з якого вода іде до Армянська. Крім того, існує небезпека проникнення забруднюючих речовин у інші водні пласти, з яких постачається вода для населених пунктів Херсонської області.
За гідрологічним районуванням Херсонська область належить до рівнинної частини України із недостатнім водопостачанням, тому будь-яка загроза забруднення грунтових (а від них – і поверхневих) вод є дуже серйозною.
Наразі “Кримський титан” продовжує функціонувати, і за повідомленням Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, кримські контролюючі органи у 2017 році нараховували йому штраф за порушення природоохоронного законодавства.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Катерина Норенко, аналітик ЕПЛ
(032) 255 76 82