Як ми повідомляли раніше, Житомирська обласна рада виставила на гірничий аукціон територію Поліського природного заповідника, ухваливши відповідні рішення в кінці 2017 року1. Екологи ЕПЛ проаналізували ризики можливого видобутку корисних копалин у Пержанському родовищі. Відповіддю на всі питання є сама схема родовища2, з якої видно, що вся територія родовища потрапляє до меж Поліського природного заповідника, а також частково – заказника «Микитче» та Регіонального ландшафтного парку «Словечанський кряж». Саме з цієї причини розробка родовища не велася до цього часу. Також у минулому зазначена ділянка потрапила до зони розміщення радіаційного сліду від вибуху на ЧАЕС. Неможливість господарського використання території внаслідок радіаційного забруднення в минулому дозволила домогтися створення тут однієї природоохоронної території з найвищим ступенем заповідності – Поліського природного заповідника3.
ЕПЛ спільно із народним депутатом І. Луценком звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою невідкладного захисту заповідника. Вже у січні 2018 року Прокуратура Житомирської області подала позови до Житомирського окружного адміністративного суду з вимогами скасування рішень обласної ради № 864 від 02.11.2017 року (провадження № 806/468/18) та № 864 від 02.11.2017 (провадження № 806/468/18). На початку судового процесу, в обох провадженнях судами прийняте рішення про забезпечення позову, тобто дія оскаржуваних рішень зупинена до прийняття судами остаточного рішення4.
Проте Житомирська обласна рада не визнала протиправності прийнятих нею рішень і оскаржила рішення суду першої інстанції. На початку травня 2018 року, Житомирський апеляційний адміністративний суд погодився із позицією прокуратури області та залишив рішення суду першої інстанції без змін. Таким чином, заповідник лишається під захистом суду.
Контакти:
Василюк Олексій, еколог ЕПЛ
office@epl.org.ua, vasyliuk@gmail.com
(032) 225 76 82