Дельфіни афаліна та білобочка занесені до Червоної книги України1. Через те, що такі тварини є рідкісними видами, а їхня кількість у природі є низькою, законодавством України забороняється використовувати дельфінів в комерційних цілях та поміщати їх з цією метою в неволю2. Проте, чи можна було б утримувати дельфінів в неволі у випаду, якби вони не були червонокнижними видами?
Для того, щоб утримувати будь-яку дику тварину в неволі, необхідно забезпечити їй умови утримання, які є максимально наближеними до природніх та відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям тварини. Так, умови утримання тварин повинні задовольняти їхні природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності тощо3. Утримання дикої тварини в неволі без забезпечення цих умов є жорстоким поводженням з тваринами4. Які ж з цих умов повинні бути забезпечені для дельфінів?
Перш за все, дельфіни повинні утримуватися у природній морській воді5. Цю воду необхідно часто міняти, оскільки після проходження через систему очищення води у басейні, природня морська вода втрачає свої особливості. Крім того, необхідно підтримувати правильний раціон дельфіна та годувати його свіжою, живою рибою. Однак, важливо, що дельфіни полюють на рибу. Це їхня природна поведінка та потреба. Проте в басейні неможливо створити умови для того, щоб дельфіни могли полювати на косяки риб. Крім того, дельфіни на волі пропливають 100-160 км та пірнають на глибину до 200 метрів6, що нереально забезпечити в умовах неволі. І це далеко не всі приклади.
Яким би не був дельфінарій, дельфінам у них неможливо забезпечити усі необхідні умови. Через це, не залежно від того, червонокнижним є дельфін, чи ні, утримання цих та інших морських ссавців в неволі є жорстоким поводженням з тваринами, а їхнє використання в неволі повинне бути заборонене.
Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте незаконну діяльність та жорстоке поводження з тваринами! Не ставайте причиною зникнення тварин!
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua
2 Ст. 19 ЗУ «Про Червону книгу України», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3055-14
3 Ст. 7 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3447-15
4 Ст. 1 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3447-15
5 Ст. 25 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3447-15