У кінці травня цього року на Львівському сміттєзвалищі сталася трагедія, сміттєзвалище загорілося, загинули люди, довкілля забруднилося тонами забруднюючих речовин. Тривале нехтування проблемою поводження з відходами обернулося для людей та довкілля лихом.
На сьогодні львівське сміття транспортується на сміттєзвалища у різні області, але таке вирішення проблеми є короткотерміновим та не є безпечним для довкілля, оскільки усі сміттєзвалища в Україні не відповідають екологічним нормам. Львів’яни очікують нових європейських рішень від влади – будівницта сміттєпереробного чи сміттєспалювального підприємства, використання відходів у якості матеріальних чи енергетичних ресурсів. Рішення влади повинно бути виваженим, базуватися на досвіді європейських країн у сфері переробки та утилізації твердих побутових відходів.
«Про стан сміттєзвалищ і полігонів твердих побутових відходів в Україні: проблеми та шляхи їх розв’язання» обговорюватимуть на Всеукраїнській конференції, що проходитиме у Львові 14-15 липня цього року, програму якої нам вдалося отримати лише сьогодні і з якою можна ознайомитися тут.
Конференція розпочинає свою роботу у Львівській міській раді, однак жодного оголошення про проведення конференції на сайті міської ради ми не знайшли.
Організаторами конференції є Всеукраїнська екологічна ліга, Екологічна рециклінгова асоціація України, Центр муніципальних технологій1.
Незрозуміло, чому інформація про проведення конференції, на якій розглядатимуться вкрай актуальні проблеми поводження з відходами, не поширена в ЗМІ, не відома широкій громадськості.
Серед проблем, які підніматимуться на конференції – ліквідація екологічно небезпечної ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі.
Нам вже доводилося зустрічатися з «ліквідацією» небезпечних відходів «по-українськи» на Калуському полігоні, де після його «очищення» нами було виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій гексахлорбензолу у ґрунтах у понад півмільйона разів2.
Ми здивовані, що на конференції серед доповідачів немає представників Львівської облдержадміністрації, науковців Львівщини, які займаються дослідженням проблем Грибовицького сміттєзвалища, громадськості. Єдиним представником місцевої громади на конференції є активістка з села Малехів, що знаходиться поблизу Грибовицького сміттєзвалища.
Тож не на правах організаторів, але як небайдужі громадяни та львів’яни, запрошуємо львів’ян, державних службовців, громадськість України до обговорення проблем поводження з відходами та прийняття рішень на конференції у Львові 14-15 липня 2016 року, яка розпочинає свою роботу в приміщенні Львівської міської ради 14 липня 2016 року о 17.00.
Не будьте байдужими до довкілля сьогодні, бо це обернеться злом завтра!
За додатковою інформацією звертайтеся:
Олена Кравченко, директор ЕПЛ
Email: okravchenko@epl.org.ua
Алла Войціховська, еколог 1-ої категорії ЕПЛ
Email: alla.voytsyhovska@gmail.com
тел.: (032) 225 – 76 – 82
1 http://www.ecoleague.net/forumy-konferentsii-kruhli-stoly-seminary/anonsy-podii/item/1074-konferentsiia-ekolohichni-ekonomichni-ta-sotsialni-problemy-smittiezvalyshch-i-polihoniv-v-ukraini-ta-shliakhy-ikhnoho-rozv-iazannia-14-15-lypnia-2016-r-m-lviv
2 http://www.epl.org.ua/events/1368-epl–pro–doslidzhennia–kaluskoi–problemy–z–vyvezennia–heksakhlorbenzolu–abo–iak–za–derzhavni–hroshi–ochyshchaiut–terytoriiu–ukrainy