21 грудня відбудеться круглий стіл “20 років екодемократії: поступ України”.
Захід присвячено 20-літтю від набуття чинності Оргуської конвенції Європейської Економічної Комісії ООН про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля.
Коли? 21 грудня 2021 р., 9:30 – 16:00
Де? м. Львів, готель “Таурус”, вул. Князя Святослава, 5
Доповідачі, модератори: Олег Бондаренко, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування; Роман Шахматенко, заступник міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів; Сергій Вихрист, експерт проєктів ЄС; Олена Кравченко, директор ЕПЛ, Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО “Екологія-Право-Людина” (ЕПЛ); Галина Левіна, юристка ГО “ЕкоПраво-Київ”; Дмитро Скрильніков, член Комітету з дотримання Оргуської конвенції; Єлизавета Алексєєва, керівниця інформаційно-аналітичного відділу (ЕПЛ).
На захід запрошені представники ОГС, що протягом 20 років займаються питанням впровадження Оргуської конвенції в країні.
Захід складатиметься з 5 тематичних панелей:
– успіхи країни з впровадження Оргуської конвенції, 3 роки ОВД: плюси, мінуси, перспективи;
– доступ до екологічної інформації: проблеми в Україні, шляхи подолання;
– участь громадськості в процесі прийняття екологічно важливих рішень: поступ та прогалини. Справа Комітету з дотримання Оргуської конвенції щодо України про участь громадськості в угодах про розподіл продукції;
– доступ до правосуддя та ст. 9 Оргуської конвенції: успіхи та труднощі в Україні;
– захист екозахисників та ст. 3. 8 Оргуської конвенції: нові виклики для України.
Також відбудеться дискусія “Роль Екокомітету в подоланні прогалин впровадження Оргуської конвенції”.
Організатори:
Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування,
Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”.
Контакти: +380 32 225 76 82, office@epl.org.ua
***
Довідково
Мета Оргуської конвенції – сприяти захисту права кожної людини нинішнього і майбутніх поколінь жити в навколишньому середовищі, сприятливому для її здоров’я та добробуту. Кожна держава-підписант конвенції гарантує права на доступ до інформації, на участь громадськості в процесі прийняття рішень і на доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища. Україна – одна перших держав, що підписала конвенцію та ратифікувала її.