22 листопада 2024 року став останнім днем роботи Конференції ООН зі зміни клімату (надалі – СОР29).
У межах цього заключного дня представники ЕПЛ долучились до заходу «Розширення можливостей молоді для ефективної участі в реалізації рамкових угод щодо клімату та біорізноманіття». Під час цієї події обговорювалися практичні підходи до залучення молоді в екологічні ініціативи, зокрема участь у процесах прийняття рішень на рівні ООН. На основі досвіду участі в регіональних діалогах щодо національної стратегії з біорізноманіття та адаптаційних планів доповідачі заходу представили ідеї того, яким чином можна сприяти активній і змістовній ролі молодих людей у реалізації екологічних рамкових угод.
Також представницям ЕПЛ вдалось долучитись до обговорень та дискусії в межах заходу, присвяченому практикам транскордонного водного співробітництва в умовах кліматичної вразливості, що відбувався в павільйоні України. Особлива увага в ході заходу та обговорень приділялася досвіду управління транскордонними водними ресурсами в Молдові та Україні, який може стати прикладом для інших країн регіону.
Ще одним заходом, який відвідали представники ЕПЛ був «Формування майбутнього: спадщина COP29 в Азербайджані та світі». Цей захід присвячувався обговоренню довгострокового впливу проведення COP29 на сталий розвиток Азербайджану. Мова йшла про бачення різними органами та установами використання ролі господаря СОР29 для прискорення “зеленої” трансформації, зміцнення глобальних партнерств та підвищення кліматичної стійкості в Азербайджані. На захід було запрошено представників урядів, міжнародних організацій, наукових установ та аналітичних центрів для обговорення можливостей створення стійкої кліматичної спадщини.
СОР29 є важливим інструментом для активізації міжнародної співпраці у протидії кліматичним змінам, дає можливість країнам не лише обмінятися досвідом, але й узгодити амбітні зобов’язання для зменшення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та мобілізації фінансування на підтримку стійкого розвитку, привернути увагу до своїх екологічних та кліматичних викликів. Україна, як частина світової спільноти, вкотре підкреслює свою прихильність та чіткий намір впроваджувати кліматичну політику, залучати міжнародну підтримку для реалізації національних цілей. Ми щиро сподіваємось, що зусилля українських представників не будуть марними та принесуть позитивний для України результат.