Сьогодні – Всесвітній день охорони довкілля (World Environment Day, WED). Це – міжнародний день ООН. За задумом, цього дня кожна людина на планеті має бодай на хвильку замислиться про довкілля і про своє місце в глобальних процесах.
Для Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” цей день – особливий. Ми згадуємо та аналізуємо все те, що зробили впродовж року. Насправді маємо величезний фронт робіт на різних рівнях: локальних, загальнонаціональному українському та міжнародному. І ми дуже вдячні всім людям доброї волі, які нам допомагають, які долучаються до поширення наших ідей, які не стоять осторонь екологічних проблем! Разом ми здатні долати всі виклики!
Сьогодні маємо чудову нагоду коротко прозвітувати про те, що ми зробили за поточний рік.
Наші аналітики підготували 6 аналітичних документів.
Наші експерти та експертки продовжили роботу над розробкою:
– проєкту Закону “Про державний екологічний контроль” (зареєстровано у парламенті);
– проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині доступу до екологічної інформації та участі громадськості в процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля” (передано в Комітет з екополітики);
– проєкту Закону про державний моніторинг.
Проаналізували, надали пропозиції до:
– законопроєктів про бурштин;
– проєкту Закону про внесення змін до деяких законів щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону;
– проєкту Закону про підпали рослинності;
– низки законопроєктів про лобізм;
– проєкту Закону про території Смарагдової мережі;
– проєкту Закону про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення.
Крім того, ЕПЛ взяла участь у розробці «Методичних рекомендацій з розробки звіту з оцінки на довкілля (ОВД) в галузі лісового господарства», які були офіційно затверджені в цьому році.
Загалом у різний спосіб долучились до понад 100 процедур ОВД! А це аналіз десятків тисяч сторінок.
Лише цього року з січня до червня ми надали 100 консультацій активістам. А це до 16 000 тисяч годин!
В активній фазі – 12 стратегічних судових справ по всій країні. А це до 13 тисяч кілометрів подоланих доріг на судові засідання, на польові дослідження!
За нашої активної участі були прийняті рішення про недопустимість діяльності з видобутку крейди на території проектованого розширення НПП “Дворічанський”, відправлені на додаткові ОВД плани з рубок лісу Боярською ЛДС та плани з видобутку торфу на родовищі “Коза-Березина”, відмовлено у висновку ОВД щодо рубок лісу Лугинським лісгоспом та будівництва ГЕС на р. Стрий, встановлені екологічні умови в висновках ОВД щодо видобутку торфу на родовища “Велике Багно” та “Велике Болото”, які забороняють видобуток торфу в межах лісового фонду…
Проведені антикорупційні розслідування щодо ДП “Біологічні ресурси України” щодо укладення договорів на підготовку звітів з ОВД в лісовій галузі, щодо дерибану коштів екофондів департаментом екології Київської ОДА, матеріали передані в правоохоронні органи.
І, звичайно, маємо згадати про нашу кампанію #Поверніть_Мінприроди. Нагадаємо, торік деякі дилетанти вирішили погратися в питаннях енергетики та довкілля. На щастя, зараз є урядове рішення про роз’єднання недолугого «монстра» Мінекоенерго на дві різних структури.
Далі буде!