У 2024 році міжнародна ініціатива Global Commons Alliance провела масштабне дослідження – Global Commons Survey. Це опитування охопило 22 000 респондентів віком від 18 до 75 років у 22 країнах, зокрема 18 країнах G20: Аргентині, Австралії, Бразилії, Канаді, Китаї, Франції, Німеччині, Індії, Індонезії, Італії, Японії, Мексиці, Саудівській Аравії, Південній Африці, Південній Кореї, Туреччині, Великій Британії та США. Додатково були опитані жителі Австрії, Данії, Кенії та Швеції. Дані збиралися з 5 березня по 8 квітня 2024 року через онлайн-панелі Ipsos i-Say.
Ключові результати опитування:
Підтримка криміналізації екоциду: 72% респондентів у країнах G20 вважають, що вчинення дій (дозвіл на їхнє вчинення), які завдають серйозної шкоди природі та клімату, має бути кримінальним злочином.
Занепокоєння станом природи: 59% опитаних дуже або надзвичайно стурбовані актуальним станом довкілля.
Усвідомлення екологічних “точок неповернення”: 69% респондентів погоджуються, що через людську діяльність Земля наближається до критичних точок, після яких зміна клімату або негативні зміни стану довкілля можуть стати незворотними.
Відчуття особистої вразливості: 52% опитаних відчувають себе дуже або дещо підданими ризикам, пов’язаним з кліматом та довкіллям.
Дослідження визначило п’ять основних груп серед респондентів G20:
1. “Опікуни планети” (19%). Висловлювали високий рівень занепокоєння та готовність до негайних дій для захисту довкілля.
2. “Стурбовані оптимісти” (19%). Визнають серйозність екологічних проблем, але вірять у технологічні рішення та інституційні зміни.
3. “Послідовні прогресисти” (23%). Прагнуть збалансованих та поступових змін, менш схильні до радикальних дій.
4. “Невпевнені спостерігачі” (13%). Низький рівень залученості та обізнаності щодо екологічних питань.
5. “Скептики” (13%). Сумніваються в необхідності або ефективності екологічних заходів.
Гендерні відмінності:
Жінки частіше висловлюють занепокоєння станом природи та підтримують негайні дії. 62% жінок дуже або надзвичайно стурбовані станом природи, у той же час, цей показник серед чоловіків становить 56%. Серед жінок 74% вважають, що необхідно вжити серйозних заходів протягом наступного десятиліття, тоді як серед чоловіків цей показник становить 68%.
Довіра до урядів:
Лише 33% респондентів вважають, що їхні уряди роблять достатньо для вирішення проблем, пов’язаних зі зміною клімату та станом довкілля.
Ці результати підкреслюють зростаючу глобальну стурбованість екологічними проблемами та підтримку заходів, спрямованих на захист довкілля, включаючи криміналізацію дій, що завдають йому серйозної шкоди.
Із результатами цього дослідження більш детально можна ознайомитись за посиланнями: https://surl.li/deqtet , https://surl.li/xmrhql , https://surl.li/mzskjm .