Децентралізація на сьогодні стала викликом для багатьох органів місцевого самоврядування, адже із збільшенням повноважень та фінансування органи місцевого самоврядування отримали ще більше обов’язків по сталому управлінню природними ресурсами та забезпеченню конституційного права жителів громади на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Адже стан довкілля сьогодні складає серйозну загрозу національній безпеці України, через високий рівень ризиків для природних екосистем та здоров’я населення, зумовлений значним забрудненням довкілля через техногенне навантаження, нераціональне використання природно-ресурсного потенціалу, значні обсяги накопичених в Україні відходів, загострення екологічних та техногенних проблем у районах, прилеглих до зони конфлікту на Донбасі, недостатній рівень адаптаційних можливостей галузей економіки, систем життєзабезпечення до негативних процесів зміни клімату, неналежний стан системи державного моніторингу довкілля. Через брак знань та законодавства в сфері захисту довкілля та раціонального використання природних ресурсів у працівників органів місцевого самоврядування, останні приймають необгрунтовані, часто протиправні рішення, що нищать довкілля та становлять загрозу екологічній безпеці, а також породжують конфлікти між ними та місцевими жителями.
Практичні навички та досвід захисту елементів довкілля, екологічних прав громадян надзвичайно потрібні і експерти ЕПЛ, які мають багаторічний досвід захисту довкілля, готові поділитися своїм досвідом та знаннями із працівниками новостворених ОТГ, місцевими активістами.
Курс складатиметься з 4 модулів, розпочнеться в січні 2022 року та буде тривати до кінця травня 2022 року. Участь в онлайн-курсі ЕПЛ є безкоштовною. А успішні учасники курсу отримають сертифікати про проходження курсу від ЕПЛ, а також і інші приємні бонуси.
Тому, слідкуйте за подальшими оголошеннями ЕПЛ в соцмережах та на сайті ЕПЛ в листопаді 2021 року, щоб вчасно зголоситися та отримати шанс підвищити свій професійний рівень.