7-8 грудня 2015 р. Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Національною школою суддів України провели навчання суддів адміністративних судів.
Навчання проводилося в рамках апробації курсу для суддів «Охорона довкілля та права людини» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя”.
Під час навчання учасники ознайомилися із Оргуською конвенцією та перспективами захисту екологічних прав людини, проблемами доступу до правосуддя з питань довкілля, ефективними засобами правового захисту та судовою забороною, практикою Європейського суду з прав людини та взаємозв’язком прав людини з довкіллям.
Апробація курсу проходила за спеціальною методикою навчання дорослих, відмінної від звичайного академічного методу викладу інформації, з дотриманням основної вимоги євростандарту: судді навчають суддів.
У ході навчання було проведено рольову гру, де практикуючі судді мали змогу відчути себе в ролі громадських організацій – позивачів , відповідачів, та інших сторін процесу. Навчання проходило інтерактивно, а його результати були позитивно оцінені водночас суддями-тренерами і суддями-слухачами.
За словами засновника Академії суддів Ірини Войтюк, даний тренінговий курс був найбільш ґрунтовним за весь час існування системи суддівської освіти, починаючи з 2003 року.
Судді-слухачі відзначили, що тема для них була новою, оскільки вони не часто стикаються на практиці з проблемами охорони довкілля.
Тренер курсу для суддів суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лариса Зуєва висловила сподівання, що після даного курсу захист довкілля стане для суддів пріоритетом під час прийняття рішень.
Всі учасники відзначили, що апробація курсу була цікавою і корисною для них, що організатори та викладачі обрали ефективний метод проведення навчання, а отримані ними знання будуть застосовуватися на практиці.
Таким чином, на думку всіх учасників даного процесу, апробація курсу для суддів «Охорона довкілля та права людини» пройшла успішно. Обізнаність суддів з Оргуською конвенцією та подальше її застосування в своїх рішеннях сприятиме підвищенню ефективності судової системи для захисту екологічних прав людини та довкілля, а також поширенню досвіду найновіших тенденцій розвитку екологічного права в Україні та світі, покращенню судової практики у сфері захисту довкілля та забезпечення громадянам України належного судового захисту їхніх екологічних прав.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Ірина Войтюк, член Правління ЕПЛ
Email: irynavot@ukr.net; office@epl.org.ua
Тел.: (032) 225 – 76 – 82
Олена Кравченко, директор ЕПЛ
Email: okravchenko@epl.org.ua; office@epl.org.ua
Тел.: (032) 225 – 76 – 82
***************************************************************************************
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) створена у 1994 році і працює на національному та міжнародному рівнях з метою надання правової допомоги громадянам та юридичним особам у захисті їхніх екологічних прав та захисті довкілля. ЕПЛ займається просвітницькою роботою у сфері збереження довкілля, розвитку екологічної науки та культури в Україні та закордоном, працює в напрямку обстоювання екологічного законодавства в Україні та реформування національної правової системи, щоб наблизити її до міжнародних стандартів захисту прав людини та довкілля, створює судову практику задля захисту прав громадян та сприяння обізнаності у питаннях екологічного права для захисту довкілля та культури
Національна школа суддів України є державною установою зі спеціальним статусом, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково–дослідну діяльність.
Національна школа суддів України забезпечує організацію спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді; підготовку суддів, яких призначено на посаду судді вперше, яких обрано на посаду судді безстроково, які займають адміністративні посади в судах; періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації; підготовку працівників апаратів судів; проведення наукових досліджень з питань удосконалення судочинства; вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів; науково–методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з травня 2006 по вересень 2011 року . Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.. Детальнішу інформацію про проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або за телефоном +38 (044) 581-3303.
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine