Завершилася перша сесія спілкування з журналістами та екоактивістами Львівської області в рамках реалізації проекту “Громадський контроль за реформуванням системи екологічного врядування у Львівській області” .
Тренінг “Ефективні ЕКОрозслідування: методики, цілі та громадянська відповідальність” мав на меті ознайомити залучених у проект учасників з кількома наріжними темами:
– Чому не можна довіряти усім без винятку експертам? Про надважливу роль фактчекінгу.
– Чи справді Україна потерпає від надмірної вирубки лісів? Під яким кутом слід розглядати цю тему, аби її висвітлення було фаховим і без хайпу.
– Про бази даних, реєстри та інформаційні запити до органів державної влади в контексті виявлення корупційних схем у сфері охорони довкілля. Як шукати, де, на що звертати увагу?
Завдяки екологу ЕПЛ Петру Тєстову учасники тренінгу отримали всю цю інформацію , кілька чітких алгоритмів дій і навіть трошки більше!
Інший тематичний блок стосувався, умовно кажучи, залаштункових аспектів розслідувань.
Своїм досвідом, принципами роботи й знаннями ділилася Мар’яна Сич, журналістка-розслідувачка: які можуть виникати гіпотези на разних етапах розслідування, як шукати факти, як викладати їх у вигляді історій, якою при цьому є роль юристів та інших експертів, які надають інформаційну чи правову допомогу та ін.
Анатолій Павелко (Бюро екологічних розслідувань) розповів про “підводні камені” так званих малих ГЕС, які комусь постійно кортить понабудувати на річках в західних регіонах. За його словами, шкода від таких об’єктів не співмірна із тією користю, про яку твердять інвестори.
Це, за його словами, псевдо “зелена енергетика”, від якої страждають окремі місцевості, заради якої руйнується природній ландшафт. А насправді наміри спорудження малих ГЕС спричинені розміром “зеленого тарифи”, який діє в Україні, й є одним з найвищих в Європі.
Крім того учасники тренінгу ознайомилися із різними особливостями подачі резонансних фактів, щоб не загубитися в численних інформаційних потоках й досягати поставленої мети…
Дуже дякуємо за інтерес до заходу, який насправді зашкалював і на етапі підготовки, а також під час його проведення!
Ініціатива реалізовується в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру за підтримки МЗС Королівства Норвегії