«Ми вже неодноразово пересвідчилися, що бездумне втручання у природу і нищення її унікальності повертається людям сторицею катастрофічними наслідками. Боржава приваблює первозданністю, якої так мало вже залишилося в Україні. Це неповторний краєвид, естетична цінність якого унікальна і втратити таку красу – це злочинно. Економічні переваги будівництва вітрових електростанцій дуже сумнівні, бо лише одиниці фінансово збагатяться на «зеленому тарифі», тоді як електроенергія піде на експорт і жодних переваг для суспільства не буде. Варто провести «cost and benefit analysis» тобто порівняльний аналіз втрат і переваг, оцінити вартість екосистемних послуг полонини Боржава і рішення буде однозначно на користь збереження полонини Боржава».
Ганна Хомечко, керівник проектів і програм.
«Полонина Боржава вражає своєю красою, досконалістю та гармонією. Ця частинка недоторканої природи дає сили, натхнення та енергію, заряджає до захисту природи і ще активніших дій для збереженню гірських ландшафтів та краєвидів».
Ольга Мелень-Забрамна, керівник юридичного відділу.
«Боржава – це місце краси та єднання з природою. Бажано всім, хто приймає рішення про її долю, відвідали її особисто та вдихнули на повні груди атмосферу гір. Особисто я та мої діти бачили Боржаву. Але я хочу щоб цю красу бачили і мої онуки та правнуки. Всі діти України заслуговують на збереження унікальної краси полонини Боржави. Її ще не оцінено у повній мірі. Сподіваюсь майбутні покоління зможуть оцінити всі переваги збереження полонини Боржава».
Софія Шутяк, провідний юрисконсульт.
«Йдучи Боржавським хребтом, не відчувається ні відстань, ні час. Усі відчуття завмирають під впливом недоторканої природи. Все, що чути на вершині – шум вітру, і лише видно його відблиск на різнотрав’ї, далеких деревах та квітах. Але, що вітер, що недоторкана природа, тому і знаходяться так високо, – щоб залишатись недоторканими, щоб до них не діставались просто так, і точно не руйнували. Будь-який вплив знищить гармонію, що вплине на навколишні полонини та ліси, і на тих, для кого Боржава – це дім».
Наталія Куць, юрисконсульт
«Для мене гори – це храми Природи. Вони захоплюють подих своєю величчю та лікують душу. Їхня краса неймовірна, дивишся на них і хочеш поринути в цей світ. Карпати повинні мати особливий природоохоронний статус. Нищити ці дорогоцінні творіння – це злочин проти Природи».
Катерина Полянська, еколог.
Полонина Боржава – гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою. Відомий своїми вітрами з унікальними природними умовами для гірських польотів та тренувань з парапланеризму, оточений заповідними територіями, давній гірський хребет з крутими схилами та слідами давніх зледенінь. Розташований у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського і (частково) Хустського районів Закарпатської області. Довжина масиву близько 30 км, пересічна ширина 3 – 4 км (місцями до 10 км і більше), висота до 1681 м (г. Стій).
В березні 2019 року за результатами оцінки впливу на довкілля Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації України оприлюднив офіційний висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції 120 МВт на Полонині Боржава на території Воловецького та Свалявського районів Закарпатської області.
Проектантами є ТОВ «Атлас Воловець Енерджи», компанія планує збудувати вітрову електростанцію потужністю 120 МВт. Об’єкт cкладатиметься з 34 вітрових електроустановок висотою 80-140 метрів, електричної підстанції – ПС 35/110 кВ «ВЕС Воловець», 3-х розподільчих пунктів та підземної лінії електропередачі (кабельної) напругою 35 кіловольт та 110 кіловольт. Орієнтовний термін експлуатації ВЕС – 25 років.
До того ж з кожним роком на Боржаві все більше і більше квадроциклів, мотоциклів, джипів та іншого моторизованого транспорту. Цю проблему треба вирішувати! Сподіваємося реформа державної екологічної інспекції дозволить це зробити.
Команда ЕПЛ
#збережітьБоржаву