На минулому тижні у Волинській обласній раді була проведена робоча нарада за участю керівництва Волинської області на якій обговорили перспективи видобування торфу комунальним підприємством “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради.
Предметом обговорення стали податки, робочі місця, технічні деталі виготовлення земельної документації тощо. Але, на жаль, не знайшлось часу для обговорення реальних екологічних проблем – а саме того факту, що КП «Волиньприродресурс» порушив природоохоронне законодавство України, розпочавши плановану діяльність до отримання висновку ОВД та подавши завідомо неправдиві данні під час підготовки звіту ОВД.
Зокрема, на родовищі «Велике Багно» видобуток, згідно матеріалів супутникових знімків почався ще у 2018 році, хоча висновок ОВД КП «Волиньприродресурс» отримав лише в 2020 році.
Фото видобутку торфу на родовищі Велике Багно, березень 2020 року
Видобуток торфу на родовищі «Велике Багно» на супутникових знімках
Також невиконання умов надання спецдозволів на використання надр фіксувала в 2019 році перевірка, проведена Держгеонадрами.
По факту даних порушень, на основі звернення аналітика ЕПЛ, в кінці квітня 2020 року була ініційована позапланова перевірка КП «Волиньприродресурс» на яку Державну екологічну інспекцію у Волинській області просто … недопустили. По нашим данним, в кінці травня перевірку таки допустили але результати поки невідомі.
Хоча нищити природні болота заради видобутку торфу з подальшим його брикетування та спалюванням– дикість та середньовіччя, ЕПЛ не дивує, що депутати Волинської обласної ради закривають очі на кричущі порушення природоохоронного законодавства. Бо у видобутку торфу явно прослідковується їх комерційний інтерес.
В той же час ми сподіваємось на державницьку позицію органів влади – Державної екологічної інспекції, Волинської ОДА, Мінекоенерго та Держгеонадр. І віримо, що порушення природоохоронного законодавства будуть зафіксовані, а спецдозволи на видобуток торфу – скасовані.
Одна з ділянок болота «Велике Болото» яку планують знищити під торфовидобуток
Автор висловлює особливу подяку проєкту “Природоохоронні ГІС України” за допомогу в оцифруванні картографічних матеріалів.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Петро Тєстов, аналітик ЕПЛ
office@epl.org.ua, petro.testov@gmail.com
(032) 255 76 82