Прес-реліз 03 жовтня 2013 року
3 жовтня 2013 року представники інститутів громадянського суспільства, юридичних фірм, студентських клінік, адвокати та звичайні громадяни, яким не байдужі проблеми довкілля та які мають досвід у веденні судових процесів по захисту довкілля, зібралися у Львові на запрошення МБО «Екологія-Право-Людина» для об’єднання своїх знань, навиків та зусиль під егідою Національної платформи зі стратегічного судового захисту екологічних прав та довкілля.
Саме об’єднання правників, які готові захищати довкілля, під егідою організації, створеної 20 років тому професором, доктором екологічних наук Львівського національного університету Світлани Кравченко, має стати передумовою для пожвавлення використання судів як інструментів захисту довкілля та екологічних прав громадян. Виконавчий директор ЕПЛ Олена Кравченко вважає, що саме Львів як один із перших осередків юристів-екологів, має стати місцем такої зустрічі та об’єднати правників зі всіх куточків України, дозволити почути їм один одного.
Оля Мелень-Забрамна, керівник юридичного відділу ЕПЛ наголосила на великому позитивному досвіді організації у використанні судів для захисту довкілля та необхідності поширення такого досвіду та знань серед колег-юристів. Досвід ЕПЛ у веденні справ в сфері відходів, природно-заповідного фонду та ядерної енергетики, доступу до інформації та порушення інших прав громадян, використання міжнародних конвенцій. «Звернення до судових та позасудових органів у своїй діяльності може слугувати позитивним прикладом для колег із інших регіонів», – наголосила пані Ольга.
Позитивна і негативна судова практика щодо захисту парку «Знесіння» у Львові, за словами Софії Шутяк, яка вела судові справи парку протягом багатьох років, дозволяє зробити нам певні висновки та ідентифікувати проблеми, пов’язані із використанням судів як інструментів захисту довкілля.
Поділитися своїм судовим досвідом захисту прав громадян і нашого майбутнього покоління в судах приїхав і Артур Стуліков. Пан Артур активно бореться із незаконними рішеннями органів влади, якими дозволено розвідку та видобування сланцевого газу на території Юзівського родовища, незважаючи на ризики такої боротьби.
Не випадково, наша зустріч відбуватиметься в день, коли депутати Львівської обласної ради будуть вирішувати долю Олеського родовища сланцевих газів, проти експлуатації якого так активно виступає екологічна громадськість. Наше зібрання є свідченням того, що екологічна громадськість не розрізнена, а єдина і готова добиватися рішень національних судів та міжнародних органів навіть у питаннях такого важливого державного значення, як видобування сланцевого газу.
З приводу отримання більш детальної інформації просимо звертатися до:
Ольги Мелень-Забрамної чи Олена Кравченко – тел.: 032 2557682, e-mail: office@epl.org.ua;o.melen–zabramna@epl.org.ua
**********************************************************************
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, захисту довкілля в інтересах суспільства, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.