В травні цього року ЕПЛ виявило порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» при проведення робіт з берегоукріплення на Чорному Черемош http://epl.org.ua/announces/epl-vymagaye-zupynyty-porushennya-protsedury-otsinky-vplyvu-na-dovkillya-na-verhovynshhyni/
Нами були направлені відповідні звернення в Державну екологічну інспекцію у Івано-Франківській області та Головне управління національної поліції у Івано-Франківській області з проханням притягнути винних до відповідальності.
На жаль, ці органи показали в черговий раз свою байдужість до вирішення проблем довкілля та дотримання природоохоронного законодавства. Зокрема ГУ НП у Івано-Франківській області просто переслало звернення на екологічну інспекцію, хоча саме вони уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення по статті Кодексу України про адміністративні правопорушення 172-9-2 «Порушення законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля».
А Державна екологічна інспекція у Івано-Франківській області задовільнілась відповіддю ДАБІ у Івано-Франківській області, які повідомили, що за умови відсутності змін в підзаконних актах вони можуть видавати дозволи на початок будівельних робіт без наявності висновку з оцінку впливу на довкілля. Хоча необхідність отримання висновку з ОВД прямо прописана в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності»!
Подальше дослідження показало, що ігнорування вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з боку територіальних підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції України (скорочено ДАБІ) є масовим фактом http://epl.org.ua/announces/dabi-ta-derzhvodagenstvo-ignoruyut-zakon-pro-otsinku-vplyvu-na-dovkillya/
Проте, як стало відомо ЕПЛ, центральна ДАБІ таки відреагувала на порушення і пообіцяла посилити контроль за своїми територіальними органами щодо врахування вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» при наданні дозвільних документів на виконання будівельних робіт.
А, на основі листа Івано-Франківської місцевої прокуратури наразі триває перевірка дотримання вимог законодавства при видачі вищезгаданих дозволів на берегоукріплення.
Відповідь ДАБІ
ЕПЛ сподівається, що внаслідок проведених перевірок, будуть встановленні винні в порушенні природоохоронного законодавства . І відповідальність понесуть як і чиновники ДАБІ у Івано-Франківській області, які порушили законодавство видавши дозволи на початок будівельних робіт без належних на те підстав, так і безпосередні виконавці робіт з берегоукріплення, які свідомо пішли на порушення законодавства.
П.С. Станом на зараз в реєстрі ОВД наявні нові повідомлення про проведення планованої діяльності з берегоукріплення на Чорному Черемоші http://eia.menr.gov.ua/places/view/1469 та http://eia.menr.gov.ua/places/view/1470. Це чудова можливість зробити так, аби під час берегоукріплення не була завдана шкода природним комплексам заказнику «Чорний Черемош» та були збережені пороги!
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, аналітик ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74