Аналітика:
1. Нова літієва політика уряду Чилі може стати “подарунком” для інших виробників.
Уряд Чилі, країни, яка є другим за розміром виробиком літію у світі, прийняв рішення про посилення контролю за галуззю. Рішення полягає у створенні державно-приватної моделі видобутку, керованої державою. На думку ряду аналітиків, невизначеність поглядів на таке партнерство матиме наслідком переваги інших виробників, особливо Канади. На сьогодні Чилі є другою за обсягами видобутку літію країною у світі, поступаючись Австралії. Водочас, сьогодні Чилі є країною з найнижчою собівартістю видобутку літію у світі.
2. Для видобутку критичних мінералів зі стічних вод гірничої промисловості, компанія “Ріо Тінто” виділила 2 мільйони доларів у якості співфінансування для фінських компаній, що розробили відповідну технологію.
Оцінка впливу на довкілля. Справи:
1. Промислова розробка Північноплисецького родовища пісків і гранітів у Фастівському районі Київської област.
2. Споруджування (влаштування) свердловин №№5,6 Щербаківсько-Шкурупіївської площі; реконструкція установки підготовки вуглеводневої сировини, облаштування та підключення до неї цих свердловин №№5,6.
3. Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) в межах Майорівської площі.