У результаті робочої зустрічі щодо створення НПП «Нижньодніпровський» досягнений компроміс між робочою групою щодо створення національного природного парку та представниками ДП «Херсонське ЛМГ». Проект створення НПП був скорегований, з врахуванням інтересів ДП «Херсонське ЛМГ». Зокрема планується до включення в склад НПП 27763,5 га земель господарства, з них 13006,1з вилученням у землекористувача. Раніше свою згоду на створення парку на своїх землях вже надали ДП «Каховське ЛГ» та ДП«Збур’ївське ЛМГ».
Нагадуємо, що керівництво Державного агентства лісових ресурсів Україні неодноразово заявляло, що підтримує створення НПП «Нижньодніпровський», але для цього необхідно узгодити межі парку з лісогосподарськими та лісомисливськими підприємствами Херсонщини, землі яких плануються до включення в НПП.
МБО «Екологія-Право-Людина» вітає досягнення компромісу щодо узгодження меж НПП «Нижньодніпровський» та закликає Державне агентство лісових ресурсів України в якнайшвидші терміни надати погодження на створення НПП «Нижньодніпровський» на землях лісового фонду в тих межах, які узгоджені на рівні області з ДП «Херсонське ЛМГ», ДП «Каховське ЛГ», ДП «Збур’ївське ЛМГ».
Довідка :
Робота над створенням національного природного парку «Нижньодніпровський» ведеться вже протягом десяти років .В дельті Дніпра і на прилеглих територіях збереглися типові та рідкісні угруповання заплавних лісів, боліт, лук, піщаних степів, степових схилів Дніпра та балок, відслонень гірських порід. И тут зосереджено близько 1500 видів судинних рослин, більше 1000 безхребетних водних тварин, 67 видів риб, 9 видів земноводних, 9 видів плазунів, 258 видів птахів, 40 видів ссавців. До різних природоохоронних списків занесені 350 видів біоти, серед яких 62 види рослин та грибів, а 288 видів – тварини. До Червоної книги України занесені 147 видів біоти, серед яких 29 видів рослин та грибів, а 118 видів – тварин. До Зеленої книги України віднесено 21 рослинне угруповання. На зазначеній території розташовані уже існуючі об’єкти природно-заповідного фонду України та водно-болотне угіддя міжнародного значення «Дельта р. Дніпро» (Рамсарські угіддя).
Згідно останньої версії проекту створення національного природного парку «Нижньодніпровський» його площа буде складати 80 177,8 га, з них 14 479,8 га з вилученням у землекористувачів та передачею в постійне користування парку.
Питання створення НПП «Нижньодніпровський» неодноразово обговорювалось на місцевому і центральному рівні. Свою підтримку створенню НПП висловлювали представники органів влади (Херсонська ОДА, Державне агентство лісових ресурсів, Міністерство екології та природних ресурсів) , науковці, природоохоронні громадські організації, низка народних депутатів . Зокрема питання створення парку обговорювалось 21 січня в залі засідань Верховної Ради України під час круглого столу щодо проблем розвитку природно-заповідного фонду України.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74