30 травня у м. Львові відбувся круглий стіл «Адміністративна реформа у сфері охорони довкілля: наслідки та шляхи покращення». Організатор – Міжнародна благодійна організація «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ). Захід зібрав за одним столом екологів, юристів, Міністерство екології та природних ресурсів України, низку департаментів екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій та підприємців, що постраждали внаслідок адмінреформи у природоохоронній галузі.
Організатори заходу представили результати аналізу адмінреформи у сфері охорони довкілля. Мінприроди втратило обласні органи; не може виконувати частину принципових функцій; в областях припинена робота по створенню заповідних територій; зникли архіви колишніх обласних Держуправлінь Мінприроди. Все це вимагає невідкладних активних дій з боку держави. Проте такі дії не відбуваються.
Реформа державного управління в Україні у 2009-2012 роках почалася з прийняття Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». 16 жовтня 2012 р. Верховна Рада України прийняла закон № 5456-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні”. Відповідно до цього закону з чинних законів Україні, що стосуються функцій територіальних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України, всі формулювання, дотичні до органів Мінприроди в областях замінені на нові, дотичні до неіснуючих на той час профільних департаментів обласних державних адміністрацій.У результаті Кабінет Міністрів України скасував підрозділи Мінприроди постановою від 13 березня 2013 р. № 159 «Про ліквідацію територіальних органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища» і створив умови для появи нових, близьких за функціями органів при облдержадмінстраціях (Постанова від 15 травня 2013 р. № 338 «Про збільшення граничної чисельності працівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій»).
Дослідивши всі положення про департаменти екології в областях, посадові інструкції їхніх працівників та наслідки адмінреформи для зацікавлених сторін у кожній з областей, експерти ЕПЛ підготували рекомендації для кожного з обласних департаментів і проект типового положення про такий департамент.
Проект такого типового положення про обласний департамент екології та природних ресурсів обсудили з усіма учасниками заходу. Після врахування пропозицій всіх сторін, проект типового положення буде надісланий до Кабінету Міністрів України.
Повне відео заходу можна переглянути за посиланнями:
01. Відкриття
https://www.youtube.com/watch?v=_KrssDo4uJU
02. Олена Кравченко. Наслідки адміністративної реформи для ЦОВВ
03. Євген Костюк
04. Олена Кравченко. Аналіз положень департаментів екології та природних ресурсів у департаментах екології та природних ресурсів ЛОДА, КОДА та ЗапорОДА
05. Наталя Городецька. Аналіз положень департаментів екології та природних ресурсівІв-ФОДА, ТернОДА, ЧернівОДАЗакОДА, ПолтОДА, МикОДА
06. Куць Наталя. Аналіз положень департаментів екології та природних ресурсівСумОДА, ЗапорОДА, ДонОДА, ЖитОДА, ВолОДА, РівнОДА
07.Алла Войціховська. Аналіз актуальних проблем державного контролю у сфері охорони довкілля: шляхи вирішення
https://www.youtube.com/watch?v=CT1B8mkpMl4
08. Ганна Хомечко
https://www.youtube.com/watch?v=TtpiCXVPmgE
09. Софія Шутяк
https://www.youtube.com/watch?v=ocbBIuhjDCU
10. Олексій Василюк. Проблема збереження та передача архівів ПЗФ.
11. Олексій Василюк. Аналіз положень департаментів екології та природних ресурсівЛугОДА, ХерОДАХаркОДАХмельнОДА, КірОДА
12. Петро Тєстов. Аналіз положень департаментів екології та природних ресурсівОдОДА, ДніпрОДА, ЧернігОДА, ЧеркОДА, ВінОДА
13. Марта Панькевич. Аналіз штатних розписів та посадових інструкцій департаменту екології та природних ресурсів КОДА
Прес-конференція організаторів круглого столу
Дослідження ЕПЛ проводить за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту ««Адміністративна реформа у сфері охорони довкілля: наслідки та шляхи покращення».
Мета програми – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їхнє залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.
www.irf.ua
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, захисту довкілля в інтересах суспільства, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.
www.epl.org.ua