Всупереч наказу Мінприроди №342 від 20.09.2016 «Про висвітлення інформації на сайтах Мінприроди», національний природний парк «Вижницький» досі не виклав на свій сайт карту з функціональним зонуванням, плани лісонасаджень та таксаційні описи по лісам НПП та перелік запланованих рубок з документами, на основі яких вони проводяться.
Більше того, НПП «Вижницький» проігнорував пряме доручення Мінприроди від 22.09.2017 року щодо висвітлення інформації на сайті, яке було відправлено міністерством у відповідь на скаргу ЕПЛ.
На думку ЕПЛ, за систематичним приховуванням інформації з боку адміністрації національного природного парку, стоїть небажання допускати громадськість до контролю за реальним станом справ в парку. Бо без доступу до картографічних матеріалів неможливо повноцінно визначити точні межі національного природного парку і перевірити законність та доцільність призначення лісогосподарських заходів в межах НПП.
Більше того, у ЕПЛ є всі підстави вважати що порушення природоохоронного законодавства в НПП «Вижницький» носить системний характер.
Зокрема, тільки згідно «Реєстру судових рішень» :
- 1 серпня 2017 року Львівський апеляційний господарський суд лишив в силі рішення Господарського суду Чернівецької області, згідно якого Вижницький НПП зобов’язаний відшкодувати завдану внаслідок проведення самовільних рубок на території парку шкоду навколишньому природному середовищу в розмірі 334 875,50 гривень.
- 13 вересня 2017 року Вижницький район суд Чернівецької області визнав винним працівника НПП «Вижницький» у скоєнні злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України (службова недбалість) – на його обході була виявлена самовільна рубка 57 дерев, якою завдано матеріальних збитків державі на 415098,50 гривень.
Також у жовтні 2016 року екологами ЕПЛ були виявлені факти самовільної порубки смереки в декількох сотнях метрів від рекреаційного будинку НПП «Вижницький» в урочищі Стебник.
А 29.09.2017 року, згідно інформації УСБУ у Чернівецькій області, оперативниками СБУ разом з поліцією був затриманий в селі Виженка Вижницького району лісовоз. Було встановлено, що ліс перевозили з НПП «Вижницький» на пилораму однієї з приватних фірм за документами з ознаками підробки. Вартість вилученої деревини становить понад тридцять тисяч гривень.
Фотографія затриманою СБУ автомашини з лісопродукцією з території НПП «Вижницький»
Окремо варто відмітити, що НПП «Вижницький» є однією з ключових територій проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», який реалізовується за кошти Уряду Німечинни. Тому системне недотримання природоохоронного законодавства та масові самовільні рубки на території НПП «Вижницький» можуть призвести до міжнародного скандалу.
Тому ЕПЛ звернулось до міністерства екології та природних ресурсів України з вимогою терміново ініціювати комплексну відкриту перевірку НПП «Вижницький» за участі громадськості.