Вчора, 22 липня 2021р. відбулося судове засідання по справі за позовом Кам’янської міської ради до Міндовкілля щодо визнання протиправним та скасування Наказу№128 « Про видачу ліцензії» ТОВ «Рокобан» (третя особа), виданого 19.02.2021р. До справи суд долучив як третю особу на стороні позивача – ГО «Комфортне місто» із м.Кам’янське, яку в суді представляє адвокат ЕПЛ – Ольга Мелень-Забрамна. До справи в суді також долучилася обласна прокуратура на стороні позивача.
ЕПЛ вже раніше описувало порушення, які, на нашу думку допустило Міндовкілля, http://epl.org.ua/announces/litsenzuvannya-vichnyj-kamin-spotykannya-mindovkillya/ при видачі ліцензії ТОВ «Рокобан» за результатами позитивної процедури ОВД.
Суд уважно вислухав всі доводи сторін, що стосувалися невідповідності ліцензіата – ТОВ «Рокобан» ліцензійним умовам, а саме: відсутність належно обладнаного приміщення з окремими складами для зберігання різних видів небезпечних відходів, відсутність водонепроникного покриття на проммайданчику, відсутність даних щодо наявності спеціального приміщення для персоналу, відсутність матеріально-технічної бази для оброблення та утилізації всіх можливих видів небезпечних відходів.
Міндовкілля, на нашу думку, також допустило порушення п.16 ліцензійних умов, де зазначено, що: Проводити інші види діяльності, не пов’язані з небезпечними відходами на території, відведеній для їх розміщення, заборонено. Згідно з висновком з ОВД, на території, орендованій ТОВ “Рокобан” планується також і діяльність комплексу по виготовленню м’ясокістної муки та тваринних кормів, що не буде включати поводження із небезпечними відходами (ст.4 Висновку з ОВД). Адже органічні тваринні відходи є сировиною для м’ясокістної муки та тваринних кормів і будуть перероблятися у вакуумних котлах-утилізаторах. Тваринні відходи – це навіть не відходи, адже вони підпадають під дію Закону “Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною”. Отож дозволити таке сусідство із небезпечними відходами для установки по виробництву тваринних кормів не мало право Міндовкілля ні у висновку з ОВД, ні у рішення про видачу ліцензії.
Також Міндовкілля дозволило ТОВ «Рокобан» оброблення відпрацьованих батарей свинцевих акумуляторів. Згідно п.13 Ліцензійних умов, суб’єкти господарювання для здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами повинні мати матеріально-технічну базу, устаткування для оброблення, знешкодження, захоронення, утилізації небезпечних відходів. Проте даних щодо наявності матеріально-технічної бази, устаткування для оброблення відпрацьованих батарей свинцевих акумуляторів не було надано. Більше того, у звіті з ОВД вказано (стор 19), що акумулятори не утилізуються і не переробляються на даному комплексі, а направляються у місця тимчасового складування. У висновку з ОВД (ст.7) щодо даного виду відходів зазначається те ж саме– вони на даному комплексі ТОВ «Рокобан» не переробляються, а тимчасово зберігаються.
Представник відповідача не зміг пояснити, яким чином проводилася перевірка документів, що подав ТОВ «Рокобан» для отримання ліцензії на відповідність ліцензійним умовам, лише зазначив, що всі необхідні документи згідно переліку були подані.
Суд оголосив перерву до 26.07. для заслуховування ще позиції третьої особи – ТОВ «Рокобан». Участь у справі адвоката ЕПЛ відбувається за допомогою відеозв’язку.