Король Карл III (у тексті також Чарльз ІІІ) хоче захистити планету для майбутніх поколінь— це пристрасть, яку він виявляв протягом шести десятиліть, які провів як майбутній монарх.
Чарльз ІІІ сходить на престол як принц Уельський, який найдовше служив у такому статусі в історії Великобританії. Протягом багатьох років він попереджав про руйнівні процеси, які завдають шкоди планеті, впроваджуючи стійкі, органічні практики у своїх власних домівках.
Зусилля Чарльза ІІІ включали підтримку ініціатив із залучення бізнесу до дискусій про стійкість і, що найважливіше, зосереджувались на спробі знайти ефективні рішення, яке допомогло б запобігти глобальній зміні клімату.
Експерти вказують, що він використовував своє становище, щоб підвищити обізнаність про зміну клімату не лише у Великобританії, але й у всьому світі і раніше ніж багато політиків розумів важливість цього питання.
Ось чому експерти кажуть, що Карл III буде відомий як перший «кліматичний король» Сполученого Королівства:
Король Чарльз III почав свою екологічну активність задовго до того, як такі слова, як «стійкий» та «органічний» стали модними. Фактично, спершу велика частина британської громадськості розглядала його пристрасть до довкілля як «дивацтво».
Одним із найцікавіших фактів про Чарльза ІІІ, пов’язаний з проблемами навколишнього середовища, є те, що сади ІІІ Чарльза в Highgrove House, маєтку в Глостерширі, який він придбав у 1980 році, є яскравим прикладом його ранньої прихильності до сталого розвитку. На території є органічно доглянуті сади, включно з городом, офіційним садом і диким садом, останній служить стійким середовищем існування для птахів і дикої природи. Там встановлено сонячні панелі, а відходи з будинку фільтруються через природну каналізацію.
У 1989 році Карл ІІІ написав книгу «Бачення Британії», в якій стверджував, що традиційні методи архітектури та естетики, що використовувались в Британії в минулому, повинні використовуватися більше в майбутньому. Результатом цього бачення стало створення експериментальної громади з 3500 осіб у Дорсеті, графстві на південно-західному узбережжі Англії, яка реалізувала традиційні підходи та методи, відточені тисячоліттями у Великобританії.
Прихильність Чарльза ІІІ справі пом’якшення кліматичних змін стала очевидною в останні роки та місяці. Він особливо активно говорив про кліматичну кризу в останні п’ять років.
У червні 2021 року, перед початком саміту G-7 у Корнуоллі, Чарльз ІІІ закликав бізнес боротися з надзвичайною кліматичною ситуацією разом із урядом.
Чарльз ІІІ висловився і напередодні COP26, Конференції ООН зі зміни клімату 2021 року, яка розпочалася в Глазго, Шотландія. За кілька тижнів до початку конференції Чарльз ІІІ закликав світових лідерів зробити більше, ніж «просто говорити» на кліматичному саміті, який екологи називали одним із останніх шансів змінити траєкторію глобального потепління.
З Wood Prince George, дендропарку, який Чарльз створив у садах свого будинку в маєтку Балморал в Абердинширі, тодішній принц Уельський сказав, що світові знадобилося «надто багато часу», щоб зробити кліматичну кризу пріоритетом, додавши, що наслідування його прикладу відмови від м’яса та риби два дні на тиждень і без молочних продуктів один день на тиждень може «зменшити великий тиск» на колективний вуглецевий слід.
Пристрасть Чарльза ІІІ поширюється навіть за межі атмосфери Землі. У липні майбутній король закликав створити «Астрокарту» для започаткування сталого дослідження космосу, співпрацюючи з Космічним директоратом Департаменту бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великобританії. Того ж місяця він знову закликав до кліматичних заходів, оскільки Європа пережила рекордні хвилі спеки, під час яких він назвав температуру «тривожною».
Природоохоронні настрої Карла ІІІ поширилися навіть на період після смерті королеви. Після того, як деякі люди почали залишати ведмедів Паддінгтона та бутерброди на честь відомої сценки, за участю королеви, було оприлюднено заяву, в якій вимагалось, щоб доброзичливці залишали лише органічні або компостовані матеріали, а квіти без поліетиленової плівки в «інтересах сталого розвитку».
Майбутній вплив короля, ймовірно, буде трохи «тихішим», адже будучи принцом Уельським, Чарльзу ІІІ було дозволено більше говорити про свої прагнення до захисту довкілля. Проте, більшість експертів погоджуються із тим, що фокус політики нового короля буде спрямовано саме на боротьбу зі зміною клімату та захист довкілля.
Список використаних джерел:
1.This is why Charles III will be known as the 1st climate king, experts say/[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/gwsat
2. How could Charles III become the ‘Climate King’? /[Електронний ресурс]. – Режим доступу:
- http://surl.li/gwsba