Спорудження Керченського мосту – небезпечна для довкілля діяльність яка погіршує морське середовище та матиме непрогнозовані наслідки.
До ЕПЛ неодноразово звертались журналісти, контролюючі та правоохоронні органи, а також правозахисні організації окупованого Криму за консультаціями щодо Керченського мосту. Раніше ми повідомляли, що будівництво мосту може призвести до негативних впливів на довкілля1. Ще більш руйнівною для природи стане розбудова транспортної і логістичної інфраструктури на практично дикому Керченському півострові2.
Сьогодні ми можемо назвати норму міжнародного права, яка вже зараз безапеляційно порушена самим фактом спорудження Керченського мосту. Це «Угода про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану»3 (ратифікована Україною в 2003 році4), яка визначає дії країн в сфері охорони китоподібних, зокрема дельфінів. Також всі три види китоподібних, що зустрічаються в територіальних водах України – занесені до Червоної книги України.
У 2007 році Нарада Сторін Угоди затвердила Резолюцію 3.22 «Marine protected areas for cetaceans»5. Резолюція визначає 18 територій особливої важливості для середземноморських та чорноморських китоподібних (Areas of special importance for Black Sea cetaceans), серед яких під пунктом 10 міститься Керченська протока (The Kerch Strait for the bottlenose dolphin and the harbour porpoise) – одна з трьох найважливіших акваторій, визначених для Чорного моря.
Акваторія Керченської протоки включена до цього переліку як місце, в межах якого ускладнена міграція дельфінів через близькість антропогенних джерел неспокою. Тож навіть без мосту Керченська протока була складним для пересування дельфінів місцем в морях Європейського континенту. Міграція китоподібних під мостом, яким постійно курсуватимуть авто і потяги, без сумніву, буде значно ускладнена, а забруднення моря від транспортного коридору негативно відіб’ється на стані їх здоров’я. Крім того, дамба, побудована у східній частині Керченської протоки, змінила гідрологічний режим регіону з непрогнозованими наслідками та, зокрема, впливає на шляхи міграції риб – об’єктів живлення дельфінів.
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua
http://epl.org.ua/