Представники ЕПЛ беруть участь у COP29, який відбувається у місті Баку (Азербайджан) протягом 18-22 листопада 2024 року.
В Українському павільйоні говорили про відновлення природи, будівництво миру: зелена відбудова та кліматично стійкий розвиток України, оскільки в умовах післявоєнного періоду Україна стикається з потрійним викликом: вирішення проблеми зміни клімату, відновлення природного середовища та відбудова. Ця панель обʼєднала експертів з кліматичної науки, екологічного миробудування та збереження природи для обговорення інноваційних підходів до кліматично стійкого управління довкіллям, які не лише помʼякшують наслідки зміни клімату та адаптуються до них, але й сприяють становленню тривалого миру та стабільності.
Був проведений захід високого рівня щодо Формули миру Президента Зеленського (пункт 8). Екологічна цілісність лежить в основі всіх переговорних треків Конференції ООН з питань зміни клімату (СОР29) в Баку. Забезпечення екологічної цілісності глобального кліматичного режиму можливе лише тоді, коли екологічна безпека добре встановлена і гарантована світовою спільнотою. Це забезпечить платформу для подальших дискусій та взаємодії щодо того, як подолати розриви між екологічною безпекою та зеленим переходом з метою визначення єдиного підходу, який обʼєднає (а) кліматичні дії, (б) екологічну безпеку та (в) стійкість, а також проводилась пресконференція Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук.
На події, присвяченій скороченню викидів метану з органічних відходів, обговорювали ефективні способи боротьби зі зміною клімату. Використання органічних відходів для компостування, виробництва біогазу або отримання енергії шляхом їх спалювання, що допомагає зменшити метанові викиди, скоротити кількість відходів на звалищах і сприяти розвитку циркулярної економіки. Такі підходи не лише позитивно впливають на довкілля, але й відкривають можливості для отримання додаткових джерел енергії та виробництва добрив.
Окрема панель була присвячена стійкості транскордонних річок до наслідків зміни клімату, про воду та сталий розвиток: відповідь на кліматичні виклики, яке було організоване Державним агентство водних ресурсів Азербайджану. Стійкість транскордонних річок до наслідків зміни клімату є критично важливим питанням для забезпечення водної безпеки та сталого розвитку регіонів. Кліматичні виклики, такі як підвищення температури, зміна режимів опадів, танення льодовиків і екстремальні погодні явища, впливають на водні ресурси, створюючи додаткові ризики для екосистем і населення. Тому, зміна клімату вимагає колективних дій для забезпечення стійкості транскордонних річок. Інтегроване управління, інновації та міжнародна співпраця можуть значно зменшити ризики, пов’язані з водними ресурсами, і сприяти досягненню цілей сталого розвитку, забезпечуючи водну безпеку для нинішнього та майбутнього поколінь.
Тож, Конференція ООН зі зміни клімату COP29, що відбувається в Баку (Азербайджан), зосереджена на розгляді критичних питань, пов’язаних із кліматичними викликами та сталим розвитком. Українська делегація акцентувала увагу на потрійних викликах, з якими стикається Україна у післявоєнний період: зміні клімату, відновленні природи та “зеленій” відбудові.
Конференція продемонструвала необхідність інтегрованого підходу до зміни клімату через залучення всіх секторів, міжнародну співпрацю та впровадження інновацій. Тільки колективні зусилля урядів, бізнесу, громадянського суспільства та міжнародних організацій дозволять досягти кліматичних цілей та сприяти сталому розвитку. Україна, через власний досвід подолання післявоєнних викликів, може стати прикладом для інших країн у впровадженні кліматично стійких рішень.