ЕПЛ організувала невелике опитування серед жителів Львова стосовно найбільш актуальних екологічних проблем міста.
Учасники онлайн опитування мали можливість висловитися щодо проблем міста у сфері забруднення атмосферного повітря, відходів, водопостачання та каналізування, зелених насаджень, а також свого бачення щодо покращення ситуації із енергоефективністю та підвищенням екологічної свідомості бізнесу у Львові.
У сфері забруднення повітря 70 % опитаних вважають найбільшою проблемою викиди автотранспорту, 57 % опитаних також хвилюють викиди від спалювання жителями сміття, листя, сухої рослинності. Половина опитаних вважають, що контроль за викидами в атмосферне повітря контролюючими органами є неналежним.
У сфері поводження з відходами більше 40 % опитаних виділили такі найбільші проблеми: відсутність полігону ТПВ для Львова, нерекультивований Грибовицький полігон, відстуність системи збору органічних відходів (60 % опитаних), відсутність місць збору небезпечних відходів та низька екологічна свідомість громадян. До речі, 80 % опитаних поставили проблему низької екологічної свідомості жителів на перше місце серед причин існуючої ситуації із неналежним поводженням із відходами у місті.
У сфері утримання та збереження зелених насаджень у Львові жителі виділили три найважливіші проблеми: непрофесійне обрізування зелених насаджень, знищення зелених насаджень при новому будівництві та вирубування лісів довкола Львова. Недостатністю зелених насаджень у місті занепокоєні лише 40 % опитуваних.
У сфері водопостачання та водовідведення у Львові пріоритет займає неналежна, на думку жителів, якість води в крані. 60 % жителів звернули увагу на низьку якість очищення води на львівських очисних спорудах. Також кожен другий із опитаних занепокоєні зношеністю мереж та частими проривами, та відзначили, що доступність інформації про якість води та якість скидів стоків ЛКП “Львівводоканал” не забезпечується.
Не тільки екологічну свідомість жителів міста треба піднімати, але і бізнес слід робити більш екологічно свідомим. Таку позицію займають 84 % опитаних. Для цього можна використовувати різні інструменти: від пільгового оподаткування такого бізнесу та доступного кредитування, до освітніх, навчальних та рекламних заходів. І, звичайно, що необхідним є посилення відповідальності бізнесу за порушення вимог екологічного законодавства.
У сфері енергоефективності та енергозбереження жителі занепокоєні значними втратами теплової енергії, води через зношеність мереж, втратами теплової енергії через зношені системи опалення житлових та громадських будівель. Також 44 % опитаних вважають, що перехід на альтернативні джерела енергії є занадто повільним. 40% опитаних вважають, що у Львові недостатньо реалізовується заходів із енергозбереження.
До опитування були залучені ФБ користувачі через додаток https://ru.surveymonkey.com. В опитуванні взяло участь 198 респондентів.
За більш детальною інформацією просимо звертатися:
Ольга Мелень-Забрамна, керівник юридичного відділу ЕПЛ