Міжнародна коаліція боротьби з пестицидами (Pesticide Action Network (PAN) International) у 1998 році оголосила 3 грудня «Міжнародним днем без пестицидів» у пам’ять найстрашнішої хімічної і промислової катастрофи у 1984 році. Завод пестицидів компанії Union Carbide у Бопалі (Індія) вибухнув та викинув в атмосферу смертельний газ (метил ізоціанат), що викликало більше 500 тис. захворювань та більше 200 тис. смертей в наступні роки. Випадки хронічних захворювань досі трапляються серед тих, хто вижив. В усьому світі продовжується виробництво, розподіл та використання хімічних пестицидів, що має руйнівні наслідки для людини і довкілля.
В Україні, як відомо, діє закон «Про пестициди та агрохімікати». Однак станом на сьогодні використання хімічних речовин у сільському господарстві практично ніяк не регламентується. Безконтрольне та масове використання пестицидів і агрохімікатів в Україні є однією із тих екологічних проблем, яка набула загрозливих масштабів та охопила всю країну.
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» неодноразово піднімала тему безконтрольного використання пестицидів в Україні. Одні з наших останніх досліджень виявили, що в нашій державі дозволено до використання кілька десятків пестицидів, які заборонені в ЄС, як такі що є небезпечними для людини та довкілля.
Деякі публікації ЕПЛ на дотичну тему:
Пестициди та право на безпечне для життя та здоров’я довкілля: https://bit.ly/2KM227V
Моніторинг та контроль за використанням пестицидів та агрохімікатів – гарантія екологічної безпеки: https://bit.ly/3kXcrLu
Чи буде контроль за пестицидами?: https://bit.ly/3IcSBrs
Пестициди в Україні – бути чи не бути?: https://bit.ly/3G7m6Jq
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
#MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом #EU4USociety