Цього року виповнюється 42 роки з часу утримання дельфінів в неволі на території України.
Вперше дельфінів почали утримувати в неволі у 1977 році, коли в Карадазькому заповіднику в Криму відкрили науковий комплекс з їх вивчення.
За 42 роки кількість дельфінаріїв зросла до 17. В них утримують близько 70 дельфінів та інших морських ссавців – білух, морських котиків, морських левів та моржів. Україна не зробила жодного кроку до закриття цих установ та заборони утримання морських ссавців в умовах неволі. 70 в’язнів досі перебувають в нестерпних умовах заради заробляння грошей купкою підприємців.
В цей день ми хочемо також згадати дельфінів, які загинули в дельфінаріях України.
Їх кількість та імена невідомі. Жоден дельфінарій, порушуючи чинне законодавство, не звітує перед державою, скільки в нього дельфінів, скільки загинуло, яка їхня доля. Державна екологічна інспекція також не вважає за потрібне вести таку базу даних. Навіщо рахувати червонокнижних тварин в неволі?
Фліпери, Шкіпери, Тоші та Гаврюші – скільки дельфінів вже носило ці імена, щоб не видати загибель своїх попередників?
Де 36 дельфінів завезених в Україну з Японії в 2010 та 2013 роках?
Чому рідкісних морських ссавців, які охороняються на міжнародному та національному рівні, виловлюють та перетворюють на рабів? Спекулюючи темою дельфінотерапії та “порятунку” з важких умов життя в морі. Чому люди вірять в це та приходять на шоу?
Ми вважаємо, що в Україні має бути заборонено утримання морських ссавців в неволі. Всі дельфінарії мають бути зачинені.
Катерина Полянська
МБО “Екологія-Право-Людина”
Ілюстрації Nico Duménil та Sea Shepherd.
#DontBuyCaptivity#CaptivityKills #dontbuyaticket #thanksbutnottanks #endcaptivity#theyarentyours #stolenfreedom #emptythetanks #abusementpark#breakingglass