Державна екологічна інспекція у Львівській області у ході перевірки дельфінарію «Оскар» виявила чимало порушень норм чинного законодавства, про що команда ЕПЛ уже повідомляла раніше. Та в ході подальших перевірок контролюючими органами було виявлено нові порушення, існування яких є небезпечними для життя і здоров’я не лише дельфінів, але і людей.
Зокрема, за зверненням ЕПЛ від 24 грудня 2015 року, Дрогобицьким міжміським управлінням Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області у лютому 2016 року було проведено перевірку стану води у басейнах дельфінарію «Оскар-Трускавець» ТОВ «Аквадельф» на предмет її придатності для плавання людей та наявності небезпечних для життя і здоров’я людей мікроорганізмів.
У ході перевірки було встановлено, що вода у басейнах не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам: у воді виявлено залишковий активний хлор 0,85 мг/л при нормі 0,5-0,7 мг/л, окисність 8,4 мг/л при нормі 4 мг/л(Додаток 1). Хлор згубно впливає на організм людини, призводить до виникнення ракових захворювань, сушить шкіру, руйнує структуру волосся, подразнює слизову оболонку очей. Аналогічно хлор є небезпечним і для тварин.
І це ще не всі нововиявлені порушення. Головне управління ветеринарної медицини у Львівські області 25 січня 2016 року за зверненням ЕПЛ у ході перевірки дельфінарію «Оскар» встановило, що для заповнення басейнів всупереч вимогам чинного законодавства використовується штучно виготовлена з природної вода, солоністю близько 20 гр. на літр(Додаток 2). Не дивно, що тривалість життя дельфіна у неволі у два-три рази коротша, аніж на волі у природних умовах.
Рішенням Трускавецького міського суду від 12 січня 2016 року працівника трускавецького дельфінарію було притягнуто до відповідальності за виявлені порушення. Проте, як бачимо, порушення у дельфінарії не припиняються, а дельфінів та морських котиків і надалі продовжують експлуатувати.
Команда ЕПЛ продовжує працювати над припиненням жорстокого поводження з морськими ссавцями. Для отримання додаткової інформації звертайтеся за контактом:
Наталія Куць, юрисконсульт ЕПЛ
office@epl.org.ua, natalia.kuts1@gmail.com
(032) 225 76 82