У вівторок на Фейсбук-сторінці Міндовкілля було опубліковано новину на тему підписання Міністерством меморандумів про співпрацю з фундацією Відкрите довкілля та стартапом Waste Ukraine Analytics, в рамках розвитку порталу «ЕкоСистема». Зокрема, «Відкрите довкілля» має забезпечити оновлення онлайн-сервісу «ЕкоМапа», який існує з 2017 року.
ЕПЛ вітає роботу Міндовкілля щодо розробки національного вебпорталу «ЕкоСистема», як єдиного джерела офіційної екологічної інформації в Україні, та прагнення до подальшого вдосконалення цього порталу.
Водночас, викликає великий подив вибір партнерів для реалізації нових етапів цієї реформи. Мабуть, заступник Міністра захисту довкілля з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Руслан Стрілець, не знайомий зі звітом Державної аудиторської служби України про результати фінансового аудиту бюджетних програм Мінприроди та Мінекоенерго за 2018-2019 роки.
У цьому звіті чітко зазначено, що на виконання І етапу створення системи «Відкрите довкілля» було витрачено 12,2 млн гривень бюджетних коштів, однак етап не було завершено, а сама система повноцінно так і не запрацювала!
А «новий» партнер Міндовкілля ГО Фундація «Відкрите суспільство» супроводжувала і активно просувала цей проект у 2018-2019 роках. Наприклад, проводила трансляції неформальних презентацій цієї системи, а також рекламувала та транслювала публічні дискусії з її обговорення. На сайті цього партнера Міндовкілля досі можна знайти цитату колишнього міністра захисту довкілля Остапа Семерака про те, якою чудовою буде система «Відкрите довкілля». Проте, на жаль, там не можна знайти інформацію про реакцію на звіт Держаудитслужби та дерибан 12 мільйонів бюджетних гривень.
І ось, вже у жовтні 2021 року заступник Міністра захисту довкілля планує розвивати систему відкритих даних про стан довкілля з цією самою командою. Попри те, що вона була причетна до неефективного використання бюджетних коштів на аналогічному завданні.
ЕПЛ звертається до Міндовкілля з проханням прокоментувати ситуацію та забезпечити недопустимість виділення фінансування для осіб, які причетні до неефективного або нецільового використання бюджетних коштів в минулому.
З оглядом основних результатів вищезгаданого звіту Держаудитслужби можна ознайомитись на сторінці ЕПЛ.
Контакти:
Богдан Кученко, еколог ЕПЛ