Представниця міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” бере участь у поїздці українських правозахисників до Південної Америки. Метою цієї поїздки є обмін досвідом та налагодження двосторонніх контактів із правозахисниками з Бразилії та Чилі. Під час візиту учасники, зокрема, обговорюватимуть питання захисту екологічних прав, прав людини та взаємодію між організаціями різних країн для посилення глобальної підтримки правозахисних та природозахисних ініціатив. Ця поїздка покликана стати важливим кроком у розширенні співпраці між українськими та південноамериканськими представниками громадянського суспільства, що працюють у напрямку захисту прав людини, в тому числі – права на чисте та безпечне для життя і здоровʼя довкілля.
Так, учасники вже зустрілись із представниками бразильської громадської організації «Justiça Global». Діяльність «Justiça Global» присвячена захисту та адвокації прав людини, зміцненню громадянського суспільства та демократії. Її мета – побудувати суспільство, де повністю гарантовано забезпечення соціальних, політичних, екологічних та громадянських прав. Основою діяльності «Justiça Global» від самого її заснування є відданість громадським рухам і соціальній боротьбі, увага до потреб окремих груп населення та вразливих територій, участь у судових процесах і адвокація в міжнародних органах питань прав людини.
Значний обсяг уваги цієї організації присвячений аграрній реформі; боротьбі з насиллям у сільській місцевості; гарантіям права на землю і територію; корпоративній та державній відповідальності за порушення прав людини та нищення довкілля, зумовлене будь-якими їх рішеннями чи діями.
В ході цієї зустрічі учасники мали змогу обговорити актуальний стан справ щодо забезпечення прав людини у Бразилії, краще зрозуміти реалії, у яких живе ця країна, почути про актуальні проблеми та причини, що їх зумовлюють. У свою чергу, представники громадянського суспільства з України мали змогу донести південноамериканським колегам стан справ в Україні, проблематику зумовлену російським вторгненням. Усі учасники дискусії розповіли про діяльність організацій, які вони представляють.
Зокрема, обговорювався досвід обох держав щодо обрахунку шкоди, завданої руйнуванням дамб, причини таких руйнувань та механізми притягнення до відповідальності винуватців таких руйнувань. Досвід Бразилії, який мав місце випадках катастрофи на дамбі Маріанської шахти та прориву дамби Вале, у цій частині є дуже цікавим для вивчення українською стороною, адже може бути певним чином використаний в частині катастроф на Каховській ГЕС та Дніпро ГЕС. Тож, ця тема потребує подальшого обговорення, обміну інформацією та тіснішої співпраці.