2023 рік для команди ЕПЛ був наповнений участю і організацією різного роду заходів. При цьому, мова йде про дуже різні події: освітні, правові, політичні, інформаційні, тощо.
Так, протягом 2023 року ми провели близько 15 освітніх заходів, таких як тренінги, вебінари та семінари. При цьому, заходи проводились як у онлайн режимі, так і очно. Такі заходи стосувались як актуальних вже багато років тем, як оцінка впливу на довкілля, стратегічна екологічна оцінка, так і викликів, що постають перед нами особливо гостро у світлі повномасштабного вторгнення РФ: відшкодування збитків, завданих довкіллю під час війни, кримінальна відповідальність за завдання шкоди довкіллю в ході воєнних дій, тощо.
Повномасштабне вторгнення і триваюча війна вимагають від громадянського суспільства України висловлення своєї активної позиції на національних та міжнародних рівнях. Думка екологічно свідомої громадськості, яка працює на збереження у нашій державі механізмів верховенства права, законності, пріоритету прав людини і захисту довкілля, євроінтеграційного поступу України та створення шляхів відшкодування шкоди, завданої українському довкіллю має бути почутою і братися до уваги. Саме в цілях адвокації інтересів українського довкілля представники нашої команди у 2023 році взяли участь у близько 20 конференціях, зустрічах та дискусіях, тощо, де в переважній більшості випадків виступали спікерами і доповідачами. Серед них як міжнародні заходи, так і події на рівні нашої держави. Серед таких заходів можемо виділити кілька:
Двадцять друга Асамблея держав-учасників Римського статуту Міжнародного кримінального Суду (http://surl.li/orqlh ).
Міжнародної конференція високого рівня «Зелене відновлення України» (http://surl.li/orqlu ).
Конференція високого рівня «Європейська інтеграція України: шлях до сталого миру на європейському континенті» (http://surl.li/orqmq ).
Зустріч Цільової групи з доступу до правосуддя в екологічних справах, яка була організована під егідою Оргуської конвенції у Женеві (http://surl.li/orqov ).
Міжнародна конференція «United for Justice» (http://surl.li/orqpn ).
Голос команди ЕПЛ було чутно не лише на офіційних заходах, а й у медіа-просторі. Так, лише стосовно катастрофи на Каховській ГЕС наші експерти дали понад 25 коментарів для національних та міжнародних ЗМІ. Посилання на деякі із них: http://surl.li/orqsk , http://surl.li/orqsr, http://surl.li/orquk. Також представники команди ЕПЛ активно комунікували зі ЗМІ щодо впливів війни на довкілля: http://surl.li/orqvl , http://surl.li/orqwa , http://surl.li/orqwl , http://surl.li/orqwu , http://surl.li/orqxs .
Важливою складовою роботи ЕПЛ у 2023 році був діалог із студентами та слухачами наших лекцій. Зокрема, такі заходи проводились для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, львівських вищих навчальних закладів, в рамках Львівського форуму видавців: http://surl.li/orrbz .
У цілому, 2023 рік став важливим для команди ЕПЛ у частині розвитку екологічної свідомості та активної участі у вирішенні важливих екологічних, правових і політичних питань в Україні та за її межами.